Jak podaje "Super Express", wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed informuje, że czternasta emerytura wyplacana może być nawet co roku.

Przypuszczalne 1300 zł brutto

Trzynasta emerytura, jaką w 2021 roku otrzymaja seniorzy, będzie równa najniższenu świadczeniu, czyli 1300 złotych brutto. Jak podają media, w sekmie wciąż trwają prace nad ustawą pozwalającą na wypłacenie w listopadzie 2021 roku także czternastej emerytury.

Kto otrzyma dodatkową, czternastą emeryturę w całości? Będą to osoby, których podstawoa emerytura nie przekracza 2900 złotych brutto. W przypadku przekroczenia tej kwoty, wysokość "czternastki" będzie odpowiednio mniejsza. Stanisław Szwed w rozmowie z "Super Expressem" wyjaśnia zależność wysokości świadczeń od możliwości budżetowych.

Czternasta emerytura będzie na poziomie minimalnej emerytury. Mam nadzieję, że będzie to 1300 zł brutto w przyszłym roku. I nie można wykluczyć, że jeśli możliwości budżetowe i finanse pozwolą, to emeryci co roku będą mogli skorzystać z czternastej emerytury. Mam nadzieję, że tak się stanie.

Poniższa tabela obrazuje zależność między wysokością świadczenia podstawowego, a wynikającą z niej wysokością czternastej emerytury w kwocie brutto.

Se.pl

Miejmy nadzieję, że obecna sytucja w kraju w końcu pozwoli wielu zrozumieć prawdziwy sens powstania tarczy antykryzysowej, której mogliśmy wcale nie potrzebować.

Co sądzicie o dodatkowych świadczeniach?

O tym się mówi: Były premier Polski Donald Tusk napawa się chwilami z wnuczką. Czy zechce całkowicie oddać się roli głowy rodziny

Zerknij tutaj: Edward Gierek odszedł 29 lipca 2001 roku, pozostawiając po sobie "mieszane uczucia". Jak wygląda miejsce jego spoczynku po 19 latach

O tym pisaliśmy ostatnio: Wczorajszego wieczoru czekało Polskę wielkie wydarzenie w Telewizji Polskiej. Nie można było tego przegapić