Jak podaje "Super Express", Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęło decyzję o powrocie uczniów do szkół planowo od 1 września. Ważną informacją jest to, że wielu rodziców nadal może liczyć na wypłacenie dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

Jakie warunki będą musiały być spełnione?

Jak poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej na swojej oficjalnej rządowej stronie, dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługiwał rodzicom i opiekunom prawnym w zasadzie od początku ogłoszonej przez rząd pandemii koronawirusa. Prawo do pobierania świdczenia możliwe było do 26 lipca bieżącego roku mimo, że 6 maja pozwolono na otwarcie żłobków i przedszkoli.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg podczas konferencji prasowej poinformowała o powodach wprowadzenia dodatkowego zasiłku opiekuńczego, oraz podała termin wypład świadczenia.

Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja związana z pandemią może być różna, dlatego będzie obowiązywał dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Proponujemy zasiłek do 20 września. Będziemy na bieżąco monitorować sytuację.

Jak się okazuje, dodatkowy zasiłek wstępnie wypłacany bedzie do 20 września tym rodzicom, których pociechy będą się uczyć w placówkach zmuszonych do wprowadzenia zdalnego systemu nauczania.

Podobnie, jak Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Edukacji Narodowej także publikuje ważne informacje na swojej stronie na Facebooku. Post informujący o dodatkowym zasiłku opiekuńczym pojawił się dosłownie przed chwilą.

Ważna informacja dla rodziców. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie obowiązywał do 2️⃣0️⃣ września. Tak jak do tej pory dodatkowy zasiłek opiekuńczy w przypadku zamknięcia lub ograniczonego funkcjonowania placówek przysługiwać będzie: 🔸 rodzicom dzieci w wieku do lat 8, 🔸 ubezpieczonym rodzicom dzieci: - do 16 lat, które mają orzeczenie o niepełnosprawności, - do 18 lat, które mają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, - do 24 lat, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. 🔸 ubezpieczonym rodzicom lub opiekunom osób pełnoletnich niepełnosprawnych, zwolnionym od wykonywania pracy z powodu konieczności zapewnienia opieki nad taką osobą.


Facebook/MEN

Miejmy nadzieję, że nauczanie zdalne nie będzie konieczne. Co sądzicie o nauce on-line?

O tym się mówi: Kilka strategii radzenia sobie z zazdrością w związkach. Warto zadbać o relacje z "drugą połówką"

Zerknij: Jolanta Kwaśniewska szczerze o swoich zajęciach w roli pierwszej damy. "Dla mnie te 10 lat to była Wielka Pardubicka"