"Planeta Polska" przytoczyła pewną historię mężczyzny, który bojąc się przyznać żonie "twarzą w twarz", że zdradza ją z jej siostrą Carlę i zamierza spędzić z nią resztę życia, napisał jej list, tchurzliwie uciekając z domu na zawsze. Odpowiedź, jaką otrzymał, wedłóg różnych źródeł sprawiła, że stało się z nim coś nieoczekiwanego.

Zraniona kobieta jest groźniejsza, niż myślisz

Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak źle może się skończyć działanie pozbawione zdrowego rozsądku i uczciwości wobec bliskich. Nie wiadomo, czy ta historia jest prawdziwa, czy wymyślona na potrzeby stworzenia "demotywatora', jednak mocno zaskakuje jej zakończenie i wnioski, jakie każdy odbiorca może wysnuć.

Mężczyzna napisał:

Droga żono, Piszę ten list, aby Ci oznajmić, że zostawiam Cię na zawsze. Byłem dla Ciebie dobrym mężem przez 7 lat, lecz nic mi z tego nie przyszło. A ostatnie 2 tygodnie były prawdziwym piekłem. Twój szef zadzwonił do mnie, aby mi powiedzieć, że zrezygnowałaś z pracy i to już przelało czarę goryczy… W zeszłym tygodniu przyszłaś do domu i nawet nie zauważyłaś mojej nowej, starannej fryzury oraz bokserek, które założyłem specjalnie dla Ciebie. A Twój ulubiony obiad, który gotowałem wiele godzin zjadłaś bez słowa, po czym obejrzałaś swoje seriale i poszłaś spać. Już mi nie mówisz, że mnie kochasz, nie uprawiamy seksu oraz nie robimy nic, co łączyłoby nas jako małżeństwo. Więc albo mnie zdradzasz, albo po prostu już mnie nie kochasz. Cokolwiek to jest, ja odchodzę. Twój były mąż P.S. Nie próbuj mnie szukać. Twoja siostra i ja przenosimy się do innego miasta. Miłego życia!”

YT

Gdy porzucona żona przeczytała treść listu, na początku zalała się łzami rozpaczy, by za chwilę wziąć głęboki oddech i napisać odpowiedź, która z pewnością nie pozostanie mu obojętna. Po chwili namysłu, wzięła się do pisania:

Drogi były mężu, Nic nigdy nie uszczęśliwiło mnie bardziej, niż Twój list. To prawda, byliśmy małżeństwem przez 7 lat, ale czy byłeś dobrym mężem? Oglądałam tyle seriali, bo tylko one pomagają zagłuszyć Twoje ciągle jęczenie i użalanie się nad sobą. Niestety, na dłuższą metę nawet to nie działa. Oczywiście, zauważyłam nową fryzurę, ale pierwsze, co przyszło mi do głowy, to „wyglądasz jak dziewczyna”. Mama zawsze powtarzała mi, że jeżeli nie mam do powiedzenia nic miłego, powinnam milczeć. Więc nic nie powiedziałam. A kiedy ugotowałeś mój ulubiony posiłek, to najwyraźniej musiałeś pomylić mnie z moją siostrą, bo przestałam jeść wieprzowinę 7 lat temu. Jeśli zaś chodzi o te bokserki, to zauważyłam, że wciąż miały na sobie metkę z ceną 49,99 dolarów. Czy to przypadek, że moja siostra tego ranka pożyczyła ode mnie 50 dolarów? Mimo to i tak chciałam ratować nasze małżeństwo. Kiedy więc wygrałam w lotto 10 milionów, rzuciłam pracę i kupiłam nam 2 bilety na Jamajkę. Lecz gdy wróciłam do domu, Ciebie już nie było, a na stole czekał na mnie Twój list… Cóż, uważam, że wszystko dzieje się z jakiejś przyczyny. Mam nadzieję, że Twoje przyszłe życie będzie udane. Mój prawnik zapewnił mnie, że Twój list będzie dowodem na to, że to Ty mnie zostawiłeś i nie dostaniesz ode mnie ani dolara. Dbaj o siebie! Twoja eks-małżonka, cholernie bogata i nareszcie wolna! P.S. Nie wiem, czy Ci kiedykolwiek o tym wspominałam, ale moja siostra Carla urodziła się jako mój brat Carl. Mam nadzieję, że nie będzie to dla Ciebie problemem.”

Gdy mężczyzna skończył czytać odpowiedź od porzuconej przez siebie żony, ciężko mu było złapać oddech z szoku, jakiego doznał szczególnie, gdy przypomniał sobie poprzedni upojny weekend spędzony z - jak się okazuje Carlem. Wszystkie te emocje, jakie nim wstrząsnęły - jak podają różne źródła - odebrały mu dech już na zawsze.

Ta historia, choć znana już od minimum 2017 roku, być może nawet nie do końca prawdziwa, pokazuje skutki braku gotowości na tworzenie związku, oraz nieumiejętności komunikowania się w chwilach trudnych i poddających w wątpliwość szczerość trwającej relacji.

Co sądzicie o zachowaniu małżonków? Macie własne wnioski?

O tym się mówi: Koronawirus w znanej sieci sklepów. Gdzie wykryto wirusa i czy to będzie kolejne ognisko koronawirusa

Zerknij: Dobra wiadomość dla seniorów. Ministerstwo Zdrowia już postanowiło o sporych zmianach w programie darmowe leki 75+. O co chodzi