Jak donosi "Super Express", miliony emerytów będą bardzo zadowolone z powodu decyzji, jaką podjął rząd w sprawie nowelizacji programu DAERMOWE LEKI 75+. Wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski mówi o sporej szansie na zmiany już od przyszłego roku.

Już nie tylko 75 +

Już od kilku lat osoby, które przekroczyły 75 rok życia mają prawo do ponad 2 tysięcy bezpłatnych leków. Rządowy projekt będący obietnicą przedwyborczą Prawa i Sprawiedliwości obecnie przechodzi przemianę, która spodoba się znacznie większej ilości seniorów.

Elżbieta Ostrowska, szefowa Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, głosem reprezentowanych przez siebie seniorów wyjaśniła, jakie mają potrzeby.

To byłoby świetne rozwiązanie. Bardzo często jest tak, że 70 latek tak samo potrzebuje pewnych leków jak i 75 latek. Seniorzy bardzo by się ucieszyli z takich rozwiązań.

Jak widać, niektóre głosy obywateli docierają do rządowych uszu, co zaowocować może już od przyszłego roku zmianą, która umożliwi skorzystanie z darmowych leków umieszczonych na rządowej liście seniorom od 70 roku życia. Jak zapowiada wiceminister zdrowia, rząd analizując potrzeby seniorów zakłada, że bardzo realnym terminem wprowadzenia zmiany jest połowa przyszłego roku, jednak na tym nie koniec.

Analizujemy sytuację. Chciałbym, żeby to weszło w życie od połowy przyszłego roku. Jest to możliwe. To byłoby polepszenie dla pacjentów. Ważne jest też poszerzenie grupy leków, żeby ich większa liczba znalazła się na liście darmowych medykamentów.

Miejmy nadzieję, że pomysł rządu na polepszenie dobrego już programu, pozwoli większej ilości seniorów na otrzymanie niezbędnych medykamentów znacznie szybciej, niż w połowie przyszłego roku.

O tym się mówi: Andrzej Duda podjął pilną decyzją. To bardzo ważna sprawa. O co chodzi

Zerknij: Wielki zmiany w życiu Piotra Kraśko. Dziennikarz żegna się z pracą. Co się stało

O tym pisaliśmy ostatnio: Niezwykły futrzany bohater pomógł polskim żołnierzom. Przecierał im szlaki, nosił ciężary i pocieszał w najtrudniejszych chwilach