Jak donosi "Pikio", prezydent Andrzej Duda podjął ważną dla wielu Polaków decyzję, która powinna dać przykład szacunku i solidarności z represjonowanymi bohaterami czasów PRL, którzy stawali w obronie robotników będąc w opozycji demokratycznej.

Wielki zaszczyt

YT

Uroczystości pogrzebowe Henryka Wujca odbyły się dzisiaj, 24 sierpnia 2020 roku o godzinie 12:30 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Jak można zobaczyć na oficjalnej stronie Prezydent.pl, Andrzej Duda postanowił odznaczyć św. pamięci Henryka Wujca najwyższym orderem Rzeczypospolitej, ustanowionym w 1921 roku Orderem Orła Białego, którym oznaczony też został między innymi Jan Paweł II. W komunikacie na Prezydent.pl czytamy:

Prezydent RP Andrzej Duda w uznaniu znamienitych zasług dla Rzeczypospolitej Polskiej, za wybitne zasługi w działalności państwowej i publicznej, nadał pośmiertnie Henrykowi Wujcowi – wybitnemu działaczowi opozycji antykomunistycznej – Order Orła Białego. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Order wraz listem od Prezydenta RP, przekazała na ręce rodziny Pani Irena Zofia Romaszewska Doradca Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, członek Kapituły Orderu Orła Białego, podczas uroczystości pogrzebowych w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Miejmy nadzieję, że św. pamięci Henryk Wujec będzie stanowił kolejny przykład bohaterstwa czasów PLR. Jego historia z dzieciństwa powinna dwóm naszym sąsiadom podpowiedzieć, co należy zrobić.

Ja wychowałem się na wsi i przed pierwszą komunią ksiądz nas uczył, że trzeba naprawiać zło: jeśli się coś spsociło u sąsiada, to trzeba mu się przyznać i w zamian np. w czymś mu pomóc (...)

O tym się mówi: Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan najedli się strachu. Co się stało

Zerknij tutaj: Matka odważnie ratuje życie swoim dzieciom ryzykując własnym. Ta historia wzrusza do łez

O tym pisaliśmy ostatnio - przypomnij sobie: Córka zaczyna spadać z mostu - reakcja taty jest natychmiastowa. Niezwykłe nagranie