Jak podaje "Pikio", pewne nagranie, które pojawiło się cztery lata temu na YouTube wzbudziło falę krytyki wśród odbiorców. Wiele komentarzy sugerowało, że z tym nagraniem nie jest tak, jak wielu pomyślało.

Opowieść o spowiedzi młodej mężatki

Widoczny na filmie ksiądz opowiada krótką historię spowiedzi młodej, atrakcyjnej mężatki, która wyznała mu, że zdradziła męża z innym mężczyzną. Z przygnębieniem w głosie opiwiadał o czymś, co powinno stanowić tajemnicę spowiedzi.

Kochani. Była u mnie u spowiedzi wczoraj młoda, atrakcyjna dziewczyna i wyznaje "proszę księdza, zgrzeszyłam. Bardzo zgrzeszyłam. Uprawiałam seks pozamałżeński". Mówię: "niedobrze córko, niedobrze. A z kim?" Odpowiedziała, że z księdzem z sąsiedniej parafii. No i tu kochani, całkowicie się załamałem. Mówię do niej "dziecko, tu jest twoja parafia. Tu jest twój ksiądz, pamiętaj" .

Wśród licznych komentarzy pojawiły się ganiące księdza słowa krytyki z powodu złamania zasad tajemnicy spowiedzi. Kilka dość mocno popularnych z nich jednak poddało w wątpliwość zarówno prawdziwość opowieści, jak i samej postaci księdza.

Przecież to jest kawał, klasyk, słyszałem go już kilkanaście lat temu :D hahahah fajnie odegrane;) myslalem ze zacznie wyzywac ta laske a tu jednak cos innego To nie jest prawdziwy ksiądz :-) z tego co pamiętam to jakiś pracownik radia. A cały film to żart :-)

Okazało się, że jest to dowcip opowiedziany przez dziennikarza radiowego, który z aktorskim mistrzostwem wcielił się w rolę duchownego.


YouTube/Gołodupiec Kupiec

Co sądzicie o całej tej sytuacji?

O tym się mówi: Ministerstwo Zdrowia opublikowało pilny apel do Polaków. Nie chodzi o koronawirusa

Zerknij: Don Vasyl o swoim nieudanym małżeństwie z Polką. Powodem był ojciec ukochanej

O tym pisaliśmy ostatnio: Kraków: lekarze apelują do młodych ludzi. Coraz więcej z mich ma poważne problemy z sercem