Jak donosi "Pikio", Ministerstwo Zdrowia publikuje ważny apel dotyczący aktualnej sytuacji pogodowej w kraju. Pilne ostrzeżenia i zalecenia pojawiły się na kontach mediów społecznościowych resortu.

Fala upałów może zagrozić zdrowiu i życiu

Końcówka wakacji raczy nas sporą porcją słońca. Miłośnicy kąpieli słonecznych są zachwyceni, jednak zapowiadane przez synoptyków upały już od rana zaczynają doskwierać. Najbardziej narażeni na skutki przegrzania organizmu powinni natychmiast zapoznać się z zaleceniami resortu zdrowia.

☀️ W upalne letnie dni unikaj nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne, szczególnie pomiędzy 1️⃣1️⃣ a 1️⃣5️⃣⌚️ #PlanujęDługieŻycie #Czerniak #NSO Więcej 👉 https://bit.ly/Czerniak_PDŻ


Facebook/Ministerstwo Zdrowia

Jak podają synoptycy, w całym kraju możemy się spodziewać fali niebezpiecznych dla zdrowia upałów. W wielu miejscach w Polsce, temperatura ma przekraczać 30 stopni Celsjusza. To poważnie zagraża organizmom starszych osób, cierpiącym na choroby przewlekłe, oraz kobietom w ciąży.

Zbyt długa ekspozycja na słońce, szczególnie w godzinach jego najintensywniejszego działania, może spowodować przegrzanie organizmu, co z kolei grozi udarem słonecznym, czy odwodnieniem. Należy też brać pod uwagę oparzenia słoneczne, choroby skóry, czy choćby reakcje alergiczne w połączeniu z niektórymi lekami.

Do korzystania z solarium każdy ma podejście indywidualne, jednak należy pamiętać, że choć promieniowanie UV w solarium jest nawet 15 razy większe, niż słoneczne, w solarium mamy do czynienia z czystą emisją, bez jakichkolwiek "zanieczyszczeń", które ze względu na skażenie środowiska może być zawarte w promieniowaniu słonecznym.

Pamiętajmy też, że jeśli już poragniemy opalenizny, musimy ją zdobyć w sposób bezpieczny, dostosowany do rodzaju naszej skóry. Osoby o jasnej karnacji mają spory kłopot z uzyskaniem opalenizny o brązowym odcieniu, zwykle opalają się na czerwono, częściej też dochodzi u nich do oparzeń słonecznych.

Pamiętajmy, że zdrowa skóra, to skóra nawilżona, sprężysta i elastyczna, a każde znamiona, czy "pypcie", które pojawiają się po ekspozycji na słońce, należy bacznie obserwować. Pijmy dużo wody, aby nie doszło u nas do odwodnienia.

O tym się mówi: Dzieci obiecały ojcu, że jeśli w domu pojawi się pies, wezmą za niego pełną odpowiedzialność. Post mężczyzny na FB rozbawia do łez

Zerknij: 18 sierpnia 2020 roku. Ministerstwo Zdrowia podaje aktualne statystyki o koronawirusie. Dane nie naprawiają optymizmem