Nad Warszawą i Krakowem pojawił się pewien samolot. Mieszkańcy przecierali oczy ze zdumienia i zastanawiali się, kto przyleciał tą tajemnicza maszyną. Zagadka została rozwiązana.

Tajemniczy samolot narobił sporo zamieszania

Okazuje się, że tajemnicza maszyna przyleciała do Polski z zagranicy i należy do NATO. Jest to samolot wczesnego ostrzegania i radiolokacyjnego nadzoru AWACS. Maszyna przez najbliższe siedem dni będzie stacjonować w Krakowie.

Natowski samolot ma zabezpieczać wspólne ćwiczenia amerykańskiego i polskiego lotnictwa wojskowego „Aviation Detachment Rotation 20-4”. Działanie to było już planowane od dawna i ma za zadanie: „zapewnienie wschodnich członków Sojuszu o zaangażowaniu i solidarności NATO, a także powstrzymanie ewentualnej agresji na członków NATO”.

Mieszkańcy przecierali oczy ze zdumienia

Samolot AWACS jest dość pokaźną maszyną. Rozpiętość jego skrzydeł to 44,4 m, wysokość to 12,6 m, natomiast jego długość mierzy 46,6 m. Samoloty te mają zainstalowany radar AN/APY-2, który pozwala na nadzór obszaru powietrznego o powierzchni 312 000 km2 przy locie na wysokości 10 000 metrów.

NATO ma aż czternaście samolotów AWACS. Stacjonują one w niemieckiej bazie w miejscowości Geilenkirchen. Każdy z nich jest stale wykorzystywany, zwłaszcza w operacjach przeciwko państwu islamskiemu.

To również może Cię zainteresować: CÓRKA MAGDY GESSLER ZDECYDOWAŁA SIĘ NA ODWAŻNY KROK. LARA GESSLER POSTANOWIŁA O CHRZCIE SWOJEJ CÓRKI, O CO CHODZI

Portal „Życie” pisał również o: "BANDZIOREK" Z CHŁOPAKÓW DO WZIĘCIA WYSZEDŁ NA WOLNOŚĆ, ALE NIE JEST Z NIM DOBRZE! FANI PROGRAMU ZAWIEDZENI, POTWIERDZAJĄ SIĘ NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA

Jak informował również portal „Życie”: MEGHAN TRAKTOWAŁA KAROLA JAK OJCA, A ELŻBIETA II BYŁA DLA NIEJ WZOREM? SENSACYJNE FAKTY W NAJNOWSZEJ BIOGRAFII PARY KSIĄŻĘCEJ