Jak donosi "Pikio", prezydent Andrzej Duda, w swym pisemnym komunikacie zwrócił się do rolników ze słowami uznania i podziękowania. Jak wynika z informacji zawartej na stronie, Prezydent Andrzej Duda objął Patronat Narodowy nad uroczystościami dożynkowymi, które organizowane są w 2020 roku na terenie całej Polski.

Prezydent Andrzej Duda honoruje mieszkańców wsi i żołnierzy Armii Ochotniczej 1920 roku

W podziękowaniu rolnikom za ich ciężką pracę, Andrzej Duda postanowił czynnie włączyć się w uroczyste dożynki, by wraz z mieszkańcami wsi dziękować za tegoroczne plony. Z okazji stulecia Bitwy Warszawskiej, a co za tym idzie spektakularnego zwycięstwa Polaków walczących o niepodległość, Prezydent oddał hołd polskim gospodarzom, żołnierzom, a także Premierowi Rządu Obrony Narodowej Wincentemu Witosowi za inspirowanie mieszkańców wsi do "ratowania Ojczyzny od niewoli i hańby ("Odezwa do Braci Włościan").

Prezydent popełnił także ważny list skierowany do uczestników i organizatorów uroczystości dożynkowych, które zaplanowane zostały na 2020 rok. Niezwykle podniosłe słowa skierowane do polskich rolników, zapewne wielu mocno poruszyły.

Drodzy Rolnicy i Mieszkańcy Wsi! Szanowni Państwo! Dożynki to święto, w którym od wieków wyraża się polska tradycja i tożsamość; święto dziękczynienia, radości i dumy. Dożynkowy bochen chleba jest symbolem mówiącym o sprawach zupełnie podstawowych i najważniejszych dla całego narodu i dla każdego człowieka. Dziękujemy Bogu za życiodajne płody natury i za błogosławieństwo dla ludzkiej pracy. Dziękujemy także Wam, rolnikom. W imieniu wszystkich rodaków pragnę z najgłębszym szacunkiem wyrazić wdzięczność polskim gospodarzom za całoroczny trud na roli, za przyniesione plony i za wierność ojczystej ziemi.(...)

Pozdrowienia i życzenia, które Prezydent umieścił na zakończenie listu, pełne są serdeczności, szczerej wdzięczności za ciężką pracę i jej owoce, które żywią całą Polskę.

Wszystkim, którzy w tych dniach biorą udział w uroczystościach dożynkowych, życzę radosnego świętowania. Bardzo serdecznie Państwa pozdrawiam. Niech szczęśliwość, pomyślność i dostatek stale będą obecne w Państwa domach i gospodarstwach, niech wypełniają Państwa życie teraz i we wszystkich kolejnych latach. Szczęść Boże.

A czy nasi Drodzy Czytelnicy cieszą się świętowaniem dożynkowym?

O tym się mówi: Koronawirus w znanej sieci sklepów. Gdzie wykryto wirusa i czy to będzie kolejne ognisko koronawirusa

Zerknij: Kamil Bednarek odniósł się do ostrych słów syna Zenka Martyniuka. Co sądzi o jego ostatniej wypowiedzi na swój temat