Zarażony koronawirusem pasażer pociągu. Sanepid poszukuje osób mogących podróżować kolejami na trasie Wrocław-Kłodzko.

Sanepid poszukuje osób, którzy podróżowali PKP z Wrocławia do Kłodzka dnia 16 sierpnia 2020 roku. Wśród pasażerów znajdowała się osoba zarażona koronawirusem. Pociąg ruszył z Wrocławia o godzinie 18.34.

Koronawirus. Screen: YouTube
Koronawirus. Screen: YouTube
Koronawirus. Screen: YouTube

- Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Kłodzku zwraca się do osób, które w dniu 16 sierpnia 2020 roku podróżowali pociągiem relacji Wrocław Główny-Kłodzko Główne, godzina odjazdu ze stacji Wrocław Główny: 18:24, o zgłaszanie się telefoniczne do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczno w Kłodzku (...). Apel Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego podyktowany jest względami epidemiologicznymi w związku z możliwością zakażenia COVID-19 - czytamy na stronie Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Kłodzku.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kolejny rekord zakażeń koronawirusem. Co na to Ministerstwo Zdrowia? „Nie mamy dużych ognisk”

O tym się mówi w Polsce: Wicepremier zdrowia Waldemar Kraska zapowiada Polakom przykre konsekwencje. Poważne zmiany wchodzą od 21 sierpnia bieżącego roku. O co chodzi