Koronawirus w Sanatorium w Ciechocinku.

- Osoba ta została przekazana do Izolatorium w Grudziądzu – podał do informacji Jarosław Jakubowski doradca wojewody kujawsko-pomorskiego.

Pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w Sanatorium w Ciechocinku. Informacje o chorym kuracjuszu podał doradca wojewody Jarosław Jakubowski.

- Osoba ta została przekazana do Izolatorium w Grudziądzu. Pracownicy i kuracjusze tego Sanatorium (ok. 300 osób) zostali objęci kwarantanną. Część przebywa w kwarantannie w budynku sanatorium, część w kwarantannie domowej. Zostały pobrane wymazy do badań molekularnych od wszystkich w/w osób. Czekamy na wyniki - tłumaczy Jarosław Jakubowski.

Jak Ministerstwo Zdrowia komentuje rosnącą liczbę zarażeń koronawirusem?

COVID-19 sieje spustoszenie. Niestety, Polacy coraz mniej przejmują się obostrzeniami, a swawolne zachowania nie są w należyty sposób piętnowane i karane. Skutki mogą być opłakane. Już dziś ogłoszono kolejne przypadki zakażeń.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, potwierdzono koronawirusa u 903 osób. Najwięcej zarażonych – 168 – znajduje się na Śląsku, 156 osób – w Małopolsce, a 146 – na Mazowszu. Województwa te przodują w liczbie testów o wyniku dodatnim.

- Na Śląsku mamy dwa Domy Pomocy Społecznej, w Małopolsce mamy wesele. Na Mazowszu mamy mały szereg firm oraz restauracje szybkiej obsługi - w takich miejscach trzeba pilnować reżimów sanitarnych. Dodatkowo na Pomorzu notujemy wzrost - to przypadki z kwarantanny – wyjaśniał rzecznik Ministerstwa.

Koronawirus. Źródło: Se.pl
Koronawirus. Źródło: Se.pl
Koronawirus. Źródło: Se.pl