COVID-19 sieje spustoszenie. Niestety, Polacy coraz mniej przejmują się obostrzeniami, a swawolne zachowania nie są w należyty sposób piętnowane i karane. Skutki mogą być opłakane. Już dziś ogłoszono kolejne przypadki zakażeń.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, potwierdzono koronawirusa u 903 osób. Najwięcej zarażonych – 168 – znajduje się na Śląsku, 156 osób – w Małopolsce, a 146 – na Mazowszu. Województwa te przodują w liczbie testów o wyniku dodatnim.

- Na Śląsku mamy dwa Domy Pomocy Społecznej, w Małopolsce mamy wesele. Na Mazowszu mamy mały szereg firm oraz restauracje szybkiej obsługi - w takich miejscach trzeba pilnować reżimów sanitarnych. Dodatkowo na Pomorzu notujemy wzrost - to przypadki z kwarantanny – wyjaśniał rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz.

Kolejne ofiary koronawirusa w Polsce
Kolejne ofiary koronawirusa w Polsce
Kolejne ofiary koronawirusa w Polsce

Rekord zakażeń a powrót do szkoły

- Przygotowujemy się na rozpoczęcie nauki w szkołach od 1 września w systemie stacjonarnym, z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego, zgodnie z wytycznymi GIS i Ministerstwa Zdrowia - powiedziała Wirtualnej Polsce Anna Ostrowska, rzeczniczka MEN.

- Jeśli sytuacja epidemiczna zagrozi zdrowiu uczniów, dyrektorzy szkół mają do dyspozycji narzędzia pozwalające na odpowiednią organizację zajęć w szkole. Mogą wprowadzić różne modele kształcenia, po wcześniejszej opinii sanepidu i organu prowadzącego. Mogą prowadzić zajęcia zdalne lub częściowo zdalne - dodała Ostrowska.

Kiedy szkoły zostaną otwarte? Źródło: tvn24.pl
Kiedy szkoły zostaną otwarte? Źródło: tvn24.pl
Kiedy szkoły zostaną otwarte? Źródło: tvn24.pl

Przypomnij sobie o… PRZEZ PONAD 20 LAT UDAWAŁA LEKARKĘ. SERYJNA OSZUSTKA USŁYSZAŁA ZARZUTY. PRACOWAŁA DLA PAŃSTWOWEJ SŁUŻBY ZDROWIA

Jak informował portal Życie: MAŁOPOLSKA: SANEPID OPUBLIKOWAŁ DANE DOTYCZĄCE ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM. W KRAKOWIE SYTUACJA JEST CORAZ GORSZA