Ta kobieta natychmiast zaczęła opowiadać ciekawe i zabawne historie i po prostu nieustannie poprawiała nastrój swoją wesołą naturą. Kobieta była przykuta do łóżka, bo na oddziale miała najgorszą diagnozę — złamanie kości udowej.

Przy takiej diagnozie każdy ruch jest bolesny. Kobieta wymagała opieki, ale przez te trzy dni nikt do niej nie przychodził. Zaskoczyło mnie to, bo widać, że taka kontuzja wymaga opieki.

- Pani Marto, czy ma pani dzieci? - Może nie było to poprawne, ale byłam bardzo zainteresowana.

Marta niechętnie zaczęła mi mówić:

- Dzieci skończyły szkołę, a ja chciałam zarobić na naukę, więc pojechałam do Hiszpanii. Chciałam przynajmniej dwa lata pracować, zarobić i wrócić. Co miesiąc wysyłałam im pieniądze, a w tym czasie moja córka była gospodynią w domu.

Mój mąż lubił pić, więc udało jej się zdobyć pieniądze. Zawsze się do mnie meldowała, więc dokończyli dom i urządzili ogródek. Później córka zaczęła narzekać, że brakuje im pieniędzy, wszystko podrożało, a ona nie mogła znaleźć pracy.

Po ukończeniu studiów moi synowie pobrali się i każdy z nich dostał pracę. Wysłałam pieniądze do trzech i jak się później okazało, synom prawie nic z nich nie zostało. Jednak córka, jak się okazało, niczego sobie nie odmawiała, żyła na dużą skalę. Nie wiedziałam o tym.

Chciałam wrócić do domu, ale miałam problemy z dokumentami. Po 8 latach w końcu zalegalizowałam, ale potem moja córka zaczęła mówić podczas swojego ślubu, że potrzebuje pieniędzy, potem potrzebuje pieniędzy na mieszkanie, wnuka i wszystko się przeciągało. Wróciłam dopiero 15 lat później, lekarze w Hiszpanii postawili mi straszną diagnozę — nowotwór.

Wróciłam do domu, miałam tutaj operację, zakończyła się sukcesem, więc wróciłam. Rok później wróciłam do domu na ponowne badanie… To, czego się tutaj dowiedziałam, po prostu mnie zszokowało. Moi współmieszkańcy zaczęli do mnie przychodzić, pytając, jak mi idzie i kiedy spłacę dług. Byłam wtedy zszokowana i nie mogłam zrozumieć, o jakie chodziło pieniądze.

Ta córka pożyczyła mi 200-500 euro na rehabilitację. Wzięła też pożyczkę w banku i uciekła z nieznajomym. Zostawiła trzyletnią córkę i męża.

Wtedy zdałam sobie sprawę, że problem naprawdę nie ustępuje sam. Mój pijany mąż postanowił pozbyć sie mnie, chcąc wejść w nowy związek, więc sprawił, że upadłam boleśnie na podwórku przed domem. Teraz muszę leczyć nogę i myślę, skąd wziąć tyle pieniędzy, ale teraz bank ogłosił, że zamierzają opisać nieruchomość i zlicytować za długi. Tak to będzie…

Jak informował portal "Życie": TO JUŻ OFICJALNA INFORMACJA. NOWYM MINISTREM ZDROWIA ZOSTAŁ ADAM NIEDZIELSKI. KIM Z WYKSZTAŁCENIA JEST SZEF RESORTU

Przypomnij sobie: ILE TELEWIZJA POLSKA JEST W STANIE ZAROBIĆ NA MECZACH Z LEWANDOWSKIM I BIAŁO-CZERWONYMI? TO NAPRAWDĘ WIELKIE SUMY, KWOTY WYCIEKŁY DO MEDIÓW

Portal "Życie" pisał również: NIE BĘDZIE PODWYŻEK DLA NAJWAŻNIEJSZYCH OSÓB W PAŃSTWIE? SENATOROWIE PODJĘLI DECYZJĘ W SPRAWIE NOWELIZACJI USTAWY O ZAROBKACH POLITYKÓW