Czy prorocze sny zdarzają się tylko w burzliwych czasach? Jak zrozumieć osobę, jeśli jej sen jest proroczy.

Proroczy sen Carla Junga

We wrześniu 1913 roku Carl Jung, wielki naukowiec, który studiował psychologię głębi, był w pociągu w swojej ojczyźnie w Szwajcarii, kiedy zobaczył wizję w rzeczywistości.

Patrząc przez okno na okolicę, zobaczył Europę pogrzebaną przez potężną powódź. Wizja zszokowała go i zaalarmowała. Dwa tygodnie później, podczas tej samej podróży, wizja została powtórzona. Po latach w swoich wspomnieniach widzi to wydarzenie i niepokój, że miał załamanie psychotyczne.

Zobaczył potworną powódź, która pochłonęła wszystkie północne i nizinne ziemie między Morzem Północnym a Alpami. Zdał sobie sprawę, że zbliża się straszna katastrofa. Następnej wiosny 1914 roku miał trzy koszmary, w których widział Europę pokrytą lodem, znikającą roślinność i opuszczoną przez ludzi ziemię.

Bał się, że oszaleje. Jednak w sierpniu tego samego roku spełniły się jego sny i wizje: wybuchła I wojna światowa.

Proroczy sen Prezydenta

Około pięćdziesięciu lat temu Prezydent Abraham Lincoln miał proroczy sen. Trzy dni przed morderstwem Lincoln podzielił się snem z żoną i przyjaciółmi.

Ward Hill Lamon, który mu towarzyszył, nagrał rozmowę. Lincoln późno poszedł spać, ale gdy tylko jego głowa dotknęła poduszki, natychmiast zasnął. Zaczął słyszeć szloch, jakby kilka osób płakało.

Nie rozumiejąc, co się dzieje, wstał z łóżka i wyszedł na korytarz. Ciszę przerwały te same szlochy, ale nikogo nie było widać. Zaalarmowany poważnie Lincoln poszedł do wschodniego pokoju i tam znalazł karawan, na którym spoczywały zwłoki owinięte w szatę pogrzebową. Wokół niego ustawiono żołnierzy, którzy służyli jako strażnicy. Był też tłum ludzi.

Niektórzy patrzyli żałośnie na trupa, którego twarz była zakryta, inni płakali żałośnie. Lincoln zapytał, kto zginął w Białym Domu, na co jeden z żołnierzy odpowiedział, że to prezydent. Dwa tygodnie później, 14 kwietnia 1865 roku, Lincoln został zamordowany przez Johna Wilkesa Bootha.

Jak we śnie, jego trumna była wystawiona we Wschodnim Pokoju Białego Domu i strzeżona przez żołnierzy.

Efekt czarnego łabędzia

Dr Murray Stein, znany autor i analityk z International School of Analytical Psychology w Zurychu, odpowiedział na szereg pytań. Powiedział, że nie ma statystyk na temat tego, czy podczas kryzysu mamy więcej proroczych snów niż w innych przypadkach. Z jego doświadczenia wynika, że ​​osoba nie może wiedzieć, czy sen jest proroczy, dopóki nie nastąpi jakieś wydarzenie.

Po 11 września ludzie opowiadali mu o swoich snach, które zapowiadały katastrofę. Lekarz powiedział też, że niektórzy śnili o kryzysie finansowym 2008 roku, który nazwał efektem „czarnego łabędzia”. „Czarny łabędź” to nieprzewidywalne wydarzenie, które wykracza poza to, czego zwykle oczekuje się od sytuacji, i ma potencjalnie niebezpieczne konsekwencje - mówi lekarz.

„Efekt czarnego łabędzia charakteryzuje się niezwykłą rzadkością i wpływem na ludzi”. Niedawny wybuch koronawirusa można uznać za wydarzenie „czarnego łabędzia” i wkrótce możemy usłyszeć o ludziach, którzy mieli prorocze sny o jego pojawieniu się. Zarządzanie snami.

Chociaż nie ma prostej odpowiedzi ani sprawdzona metoda ustalenia, czy sen należy interpretować osobiście, czy szerzej, możemy zbadać jego treść pod kątem obu aspektów. Na przykład, jeśli masz sen, w którym jesteś dzieckiem umieszczonym w klatce. Możesz zadać sobie pytanie: czy przeżywasz, czy w tej chwili czujesz, że od dzieciństwa cię prześladują i zawstydzają?

Według wymarzonej książki powstrzymujesz się od emocji i przeżyć, których nie zdradzasz. Możesz spróbować oszacować wiek dziecka i powrócić psychicznie do tego czasu, żeby pamiętać, że wtedy wydarzyło się coś poważnego. Może wtedy twoi rodzice zdecydowali się na rozwód i poczułeś się zmuszony do rodziny tag emocji. Może to być nie tylko rozwód, ale także zerwanie relacji. Jednak co, jeśli śnisz, że jesteś dzieckiem, które zostało umieszczone w klatce, a po kilku dniach odkryjesz, że dzieci imigrantów są rzeczywiście przetrzymywane w klatkach w ośrodkach zatrzymań? Twoje sny, choć osobiste, będą miały zbiorowe lub głębsze znaczenie. To znaczenie snu świadczy o naszej zdolności do empatii.

Jak informował portal "Życie": DANUTA WAŁĘSA POKUSIŁA SIĘ O NAPRAWDĘ MOCNY KOMENTARZ, NIE MIAŁA LITOŚCI. BYŁA PIERWSZA DAMA WSPOMNIAŁA CZASY PREZYDENTURY LECHA WAŁĘSY