Sąd wydał wyrok w sprawie okrutnego zabójstwa z gwałtem, którego dokonano w 1996 roku w Miłoszycach. Ofiarą była 15-latka. To właśnie za te zbrodnie niesłusznie skazano Tomasza Komendę, który spędził w więzieniu 18 lat.

Wyrok za zabójstwo 15-latki. Za tę sprawę skazano Tomasza Komendę

Mowa o zabójstwie i gwałcie 15-letniej dziewczyny, którego dokonali nieznani sprawcy w 1996 roku. Zdarzenie miało miejsce w województwie dolnośląskim w Miłoszycach.

Tomasz Komenda za tę sprawę skazany został wyrokiem prawomocnym wystawionym przez wrocławski Sąd Apelacyjny. Tomasz Komenda usłyszał wyrok 25 lat więzienia. Niesłusznie spędził za kratami 18 lat.

Następnie skazany za zbrodnie został Ireneusz M., który wcześniej zeznawał w sprawie jako świadek. Mężczyzna usłyszał zarzuty współudziału w sprawie. 20 sierpnia Ireneuszowi M. przedłużono areszt. Wyrok wydal na wniosek prokuratury, Sad Apelacyjny we Wrocławiu.

"Sąd w pełni podzielił stanowisko prokuratora, że zgromadzony w niniejszej sprawie materiał dowodowy wskazuje na duże prawdopodobieństwo sprawstwa Ireneusza M. w zakresie zarzucanych mu czynów, a z uwagi na drastyczne ich okoliczności i dotychczasową karalność oskarżonego zachodzi podstawa do prognozowania, że może mu zostać wymierzona surowa kara pozbawienia wolności" - czytamy w komunikacie.

Jak informował portal "Życie": DANUTA WAŁĘSA POKUSIŁA SIĘ O NAPRAWDĘ MOCNY KOMENTARZ, NIE MIAŁA LITOŚCI. BYŁA PIERWSZA DAMA WSPOMNIAŁA CZASY PREZYDENTURY LECHA WAŁĘSY