Kwestia organizacji roku szkolnego 2020/2021 była bardzo dyskusyjna. Zastanawiano się, w jaki sposób będzie realizowana nauka. Do niedawna nic nie było pewne – ze względu na sytuację w kraju uczniowie już od marca przeszli na naukę zdalną, jednak teraz, gdy obostrzenia były stopniowo zmniejszane, mówiło się o tym, że powinni wrócić do szkół.

Rafał Trzaskowski o organizacji roku szkolnego 2020/21

- Rząd umywa ręce od odpowiedzialności, a 1.09 za kilka dni! Dlatego Warszawa działa. Przygotowaliśmy „Warszawskie Wytyczne Edukacyjne” - procedury postępowania w przypadku nauki zdalnej, mieszanej i tradycyjnej. Nie pozostawimy naszych szkół bez wsparcia! - napisał na Twitterze Rafał Trzaskowski.

Ponadto Trzaskowski wypowiedział się na temat powrotu dzieci do szkol także na swoim Facebooku. Prezydent Warszawy zastanawia się w nim nad tym, czy rodzice zdają sobie sprawę z tego jak wyglądał będzie najbliższy rok.

- 1 września lada moment, więc co robimy my – samorządowcy? Wszystko, aby od nowego roku zapewnić bezpieczeństwo uczniom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty. Bezpieczeństwo, ale też warunki do efektywnej nauki i pracy! Czekaliśmy na wytyczne z Ministerstwa Edukacji Narodowej – otrzymaliśmy je. Jest tylko jeden problem. Oczywiście ten sam, co poprzednio. Rząd umywa ręce od odpowiedzialności, więc te „wytyczne” są bardzo ogólne - napisał Trzaskowski.

Na szczęście Rafał Trzaskowski nie pozostawi Warszawy bez wsparcia. Miasto stołeczne przygotowało „Warszawskie Wytyczne Edukacyjne”, które jest mają pomoc dyrektorom szkol, przedszkoli oraz poradni psychologiczno-pedagogicznych w czasie pandemii.

Rafał Trzaskowski i Małgorzata Trzaskowska. Źródło: pomponik.pl
Rafał Trzaskowski i Małgorzata Trzaskowska. Źródło: pomponik.pl

1 września lada moment, więc co robimy my – rodzice? Organizujemy podręczniki, kupujemy zeszyty i szkolne przybory, nowy...

Posted by Rafał Trzaskowski on Thursday, August 20, 2020

Jak informował portal "Życie": DANUTA WAŁĘSA POKUSIŁA SIĘ O NAPRAWDĘ MOCNY KOMENTARZ, NIE MIAŁA LITOŚCI. BYŁA PIERWSZA DAMA WSPOMNIAŁA CZASY PREZYDENTURY LECHA WAŁĘSY