Ministerstwo Zdrowia codziennie udostępnia raporty, dzięki którym jesteśmy w stanie na bieżąco śledzić sytuację epidemiologiczną w Polsce. Opinia publiczna bacznie sprawdza najnowsze informacje, by wiedzieć, na jakim etapie walki z wirusem jest nasz kraj.

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce

Nowe ognisko koronawirusa ponownie odnotowano w województwie śląskim. Tym razem powodem jego powstania był wyjazd nad morze. Jak podaje Pikio, jedna z organizacji działająca pod sztandarem kopalni Ruda, zorganizowała dla swoich pracowników wyjazd wakacyjny nad Bałtyk. Niestety wyjazd skutkował koronawirusem.

Morze/screen Pixabay
Morze/screen Pixabay

Jak podał Wiceprezydent Rudy Śląskiej, Krzysztof Mejer, zarażonych koronawirusem zostało aż 20 osób. Miasto trafiło nawet do czerwonej strefy.

Na wakacyjny urlop nad Bałtyk wybrało się aż 80 członków Ruchu Halemba. Okazuje się, że większość z wczasowiczów dotarła nad morze transportem publicznym. Jedynie 20 osób zorganizowało sobie transport w inny sposób.

- Oczywiście tego typu wyjazdy nie są zabronione. Ale ten przypadek pokazuje, jak bardzo są one dziś niebezpieczne. To co nas, władze miasta, martwi, to napływające informacje, że podobnych wycieczek czy też wyjazdów wakacyjnych organizacje związkowe działające w kopalni mają przygotowanych więcej - powiedział wiceprezydent Rudy Śląskiej.

164 przypadki COVID-19 w zakłądzie mięsnym/screen Pixabay
164 przypadki COVID-19 w zakłądzie mięsnym/screen Pixabay

Jak informował portal "Życie": DANUTA WAŁĘSA POKUSIŁA SIĘ O NAPRAWDĘ MOCNY KOMENTARZ, NIE MIAŁA LITOŚCI. BYŁA PIERWSZA DAMA WSPOMNIAŁA CZASY PREZYDENTURY LECHA WAŁĘSY