Internetowi oszuści nie próżnują. Tym razem cyberprzestępcy podszywają się pod siec supermarketów Biedronka.

Oszuści wyłudzają pieniądze od klientów Biedronki nabierając ich na konkurs, w którym można rzekomo wygrać iPhone. Niestety to scam.

Biedronka apeluje o ostrożność

Portal o2.pl postanowił zająć się sprawa i poprosił siec Biedronka o jej skomentowanie. W odpowiedzi czytamy:

- Sieć Biedronka kategorycznie sprzeciwia się jakimkolwiek próbom dokonania oszustwa poprzez podszycie się pod naszą firmę. Wszelkie próby oszustw zgłaszane są odpowiednim służbom - tłumaczy w komunikacie przesłanym o2 Arkadiusz Mierzwa, dyrektor ds. komunikacji w sieci Biedronka.

- Przypominamy i podkreślamy, że Biedronka nigdy nie wysyła klientom zachęt do podawania danych osobowych lub np. wpłat pieniędzy na konto. Zalecamy szczególną ostrożność w przypadku pojawienia się takich próśb - dodaje.

Cyberprzestępcy wysyłają wiadomość o następującej treści:

- Witaj, w czwartek zeszłego tygodnia skontaktowaliśmy się z Tobą przez e-mail ale nie otrzymaliśmy żądnej odpowiedzi. Zostałeś wybrany na Apple iPhone 11 za darmo i musimy z tobą porozmawiać. Ponieważ subskrybujesz nasz biuletyn od kilku miesięcy, chcielibyśmy dać ci ostatnią szansę! W przypadku, gdy nie otrzymamy żadnej odpowiedzi do poniedziałku, znajdziemy inną osobę. Potwierdź poniższy link. Za przetwarzanie i wysyłkę pobieramy tylko 2 funty - telefon jest bezpłatny. Kliknij tutaj po po swoje Apple iPhone 11. Z poważaniem, Obsługa klienta Biedronka.

Jak informował portal "Życie": DANUTA WAŁĘSA POKUSIŁA SIĘ O NAPRAWDĘ MOCNY KOMENTARZ, NIE MIAŁA LITOŚCI. BYŁA PIERWSZA DAMA WSPOMNIAŁA CZASY PREZYDENTURY LECHA WAŁĘSY