Słońce przy wejściu, nisko nad horyzontem, przypominało symboliczną sylwetkę górnej części figury anioła, jak to jest zwyczajowo przedstawiane w tradycji religijnej lub mistycznej.

Zdjęcia i filmy z tego niezwykłego zjawiska zamieścił na Facebooku genialny sportowiec i zwolennik zdrowego stylu życia Aleksandr Stryukov. Zrobił je podczas porannego biegu po arabskiej plaży.

"Bajeczny poranek! I znowu anioł). Morze Azowskie. Arabska strzała" - napisał Aleksander.

Użytkownicy portali społecznościowych w komentarzach ocenili wydarzenia jako błogosławieństwo Boże, co nie dziwi w okresie poprzedzającym rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia w Niedzielę Palmową.

Z naukowego punktu widzenia filmowane zjawisko reprezentują korony słoneczne. Takie mgliste plamy pojawiają się wokół niebiańskich świateł — słońca lub księżyca — gdy światło rozprasza się na przykład w unoszących się w powietrzu kropelkach wody.

Najprawdopodobniej tak się stało: promienie wschodzącego słońca rozproszyły się w mglistej mgle znad morza. Światło w tym miejscu było czerwone.

Słońce wzeszło pod horyzontem i zostało całkowicie otoczone dwoma świętymi pierścieniami.

Koron słonecznych nie należy mylić z halo słonecznym, w którym rozmiar świecących kręgów wokół Słońca będzie znacznie większy. Wynika to z innych właściwości załamania światła w najmniejszych kryształkach lodu, dzięki czemu powstaje halo.

Jednak, dlaczego korony słoneczne uformowały się nad Morzem Azowskim w niedzielę Werbnoje, nie jest znane nauce.

Jak informował portal "Życie": DANUTA WAŁĘSA POKUSIŁA SIĘ O NAPRAWDĘ MOCNY KOMENTARZ, NIE MIAŁA LITOŚCI. BYŁA PIERWSZA DAMA WSPOMNIAŁA CZASY PREZYDENTURY LECHA WAŁĘSY