Plastik jest materiałem, który można przetworzyć i ponownie wykorzystać.

Nie tylko chronimy środowisko poprzez ponowne użycie plastiku, ale także oszczędzamy pieniądze.

Z plastiku można tworzyć wiele przedmiotow. Znane światowe firmy odzieżowe starają się wykorzystywać wydibywany z morza plastik do tworzenia nowych produktów takich jak np. obuwie.

W przeddzień prac ogrodowych i polowych „Tak, po prostu!” Spieszy się, aby pokazać, jak własnymi rękami zbudować szklarnię ze zwykłych plastikowych butelek.

Szklarnia wykonana z plastikowych butelek

Pewien Szkot, któremu w zaledwie 3 miesiące udało się zebrać 7 tys. butelek, zbudował szklarnię 2 × 2 metry i wysokość 1,9 metra.

Jak powiedział konstruktor, najbardziej czasochłonne przy budowie szklarni było czyszczenie butelek z etykiet. Konieczne było również znalezienie miejsca do przechowywania materiału do czasu jego wykorzystania.

Zbudował szklarnię w następujący sposób: najpierw zmontował drewnianą ramę, a następnie położył butelki jedna na drugiej, wsuwając szyjkę w otwór wycięty w dnie poprzedniej butelki. Konstrukcję można zamocować, wkładając drewniane pręty i smarując wszystkie połączenia klejem.

To nie pierwszy taki projekt. Budowanie z butelek to popularne lecz czasochlonne zjawisko. Piękno tych projektów polega na tym, że można je łatwo przenieść w inne miejsce.

W ten sposób możesz zbudować użyteczną rzecz prawie z niczego.

Chroń rośliny przed mrozem i słońcem, oszczędzaj pieniądze i dbaj o środowisko!

Przypomnij sobie o… UOKIK WYDAŁ PILNY APEL. CHODZI O DZIECI. O CO POSZŁO

Jak informował portal Życie: RESORT ZDROWIA OGŁOSIŁ BARDZO ZŁĄ WIADOMOŚĆ DLA WIELU POLAKÓW. W MEDIACH ZAWRZAŁO. O CO CHODZI

Portal Życie pisał również o… AGNIESZKA CHYLIŃSKA PRZEZ LATA NIE UMIAŁA SIĘ ZDOBYĆ NA WYZNANIE. GDY POWIEDZIAŁA PRAWDĘ, WSZYSCY OTWORZYLI USTA ZE ZDUMIENIA