Nowe ognisko koronawirusa w jednym z przedszkoli. Jak podało Ministerstwo Zdrowia z 14 przypadków aż 11 odnotowano w przedszkolu.

Informacje o ognisku koronawirusa w jednym z przedszkoli w powiecie żagańskim potwierdził rzecznik prasowy województwa lubuskiego.

- 11 przypadków odnotowanych na terenie województwa dotyczy przedszkola w powiecie żagańskim – potwierdziła WP Aleksandra Chmielińska-Ciepły.

W ostatnim czasie obserwuje się coraz więcej przypadków zarażeń COVID-19. Ogniska potrafią zapalać się w nietypowych miejscach.

Jakiś czas temu największe siedliska koronawirusa były obecne w kopalniach. Następnie, gdy poluzowano obostrzenia, coraz częściej zarażano się na weselach, później dołączył do tego duży zakład pracy w Nowym Sączu, są także doniesienia o transmisji COVID-19 podczas wakacyjnych wyjazdów. Teraz poinformowano o kolejnym miejscu, które może być zaskakujące.

Koronawirus. Screen: YouTube
Koronawirus. Screen: YouTube
Koronawirus. Screen: YouTube

Koronawirus w Polsce

Jak podało Ministerstwo Zdrowia w Polsce odnotowano dziś 597 przypadków zarażenia koronawirusem.

- Mamy 597 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: małopolskiego (130), śląskiego (85), mazowieckiego (62), pomorskiego (51), łódzkiego (48), wielkopolskiego (42), podkarpackiego (39), dolnośląskiego (33), lubelskiego (19), kujawsko-pomorskiego (17), zachodniopomorskiego (16), opolskiego (15), lubuskiego (14), podlaskiego (10), warmińsko-mazurskiego (8) i świętokrzyskiego (8) - ogłosił resort na Twitterze.

Szczepienie na COVID-19. Źródło: rp.pl
Szczepienie na COVID-19. Źródło: rp.pl

Przypomnij sobie o… NADCHODZĄ ZMIANY W ŻYCIU AGNIESZKI WOŹNIAK - STARAK? PRZED GWIAZDĄ POJAWIŁA SIĘ NOWA SZANSA. FANI BĘDĄ ZACHWYCENI

Jak informował portal Życie: PRZYJACIEL PIOTRA WOŹNIAKA-STARAKA UJAWNIŁ JEGO TAJEMNICĘ, O KTÓREJ WIEDZIELI TYLKO NAJBLIŻSI. NIGDY WCZEŚNIEJ O TYM NIE MÓWIONO

Portal Życie pisał również o… TERESA LIPOWSKA W MOCNYM SŁOWACH O PORZUCENIU „M JAK MIŁOŚĆ”! AKTORKA ZDRADZIŁA, CO DZIEJE SIĘ W JEJ RODZINIE