"Pikio" w zaskakujący sposób opisało ekspresową reakcję Mateusza Morawieckiego na pewien film opublikowany 15 sierpnia bieżącego roku na kanale YouTube. Spełniając prośbę 12-letniego Gabriela szef rządu zadziwił cały kraj.

Poprosił o "łapkę w górę", otrzymał gratulacje

Szef rządu Mateusz Morawiecki opublikował na swoim profilu na Facebooku niezwykle wzruszający post, po którym film 12-letniego Gabriela Wójtowicza obejrzało mnóstwo osób.

Kochani, napisał do mnie 12-letni Gabriel Wójtowicz, który poprosił o “łapkę w górę” dla swojego filmu. Odwiedza w nim miejsca związane z Bitwą Warszawską, opowiada ich historię i składa osobisty hołd bohaterom tamtych wydarzeń. Postanowiłem udostępnić jego film, żeby wyrazić mój szacunek dla Gabriela i tysięcy twórców oddolnych inicjatyw historycznych. To dzięki ich pasji i bezinteresownej pracy jesteśmy dojrzalszą wspólnotą. Taką, która myśli historycznie, wyciąga wnioski z porażek i czerpie siłę ze zwycięstw. 100 lat po zwycięstwie nad bolszewikami i prawie 40 lat po podpisaniu porozumień sierpniowych naprawdę możemy się czuć dumnym, silnym narodem. Dziękuję Gabrielowi, dziękuję wszystkim młodym popularyzatorom polskiej historii. Róbcie swoje, nigdy się nie poddawajcie✌️🇵🇱.


Facebook/Mateusz Morawiecki

Film Gabriela jest prawdziwym hołdem oddanym bohaterom Bitwy Warszwskiej zwanej Cudem nad Wisłą. Jest to wspaniała wycieczka po historycznych wydarzeniach tamtych czasów, które Gabriel Wójtowicz opisał z wielką pasją i zaangażowaniem.

YouTube/FoxOr

Pod filmem opublikowanym na YouTube pojawiło się sporo komentarzy.


YouTube/FoxOr

Mateusz Morawiecki postarał się, aby starania Gabriela nie umknęły także użytkownikom Instagrama. Na swoim InstaStory opublikował post informacyjny.

Instagram/morawieckipl

Na szczęście wzrastające w duchu patriotycznym młode pokolenie coraz dojrzalej i świadomie podchodzi do historii własnych przodków. Szef rządu, wyróżniając Gabriela, symbolicznie wyróżnił wszystkich Polaków chcących poznać prawdę historyczną.

O tym się mówi: Litania do św. Rosalii. Niezwykle skuteczna modlitwa chroniąca nasze zdrowie przed "morowym powietrzem"

Zerknij: Małgorzata Rozenek-Majdan publikuje bardzo ważny apel. Chodzi o zdrowie i życie. Sprawa zakończy się w sądzie