13. emerytury to dodatkowe pieniądze, które pozwalają na podreperowanie budżetu wielu seniorów. Jak wiadomo, ich świadczenia nie są zbyt wysokie, a ceny leków oraz utrzymania nie pomagają w codziennym życiu.

Na szczęście trzynastki z roku na rok będą coraz wyższe. Wszystko przez ich waloryzację. Wartość waloryzacji zależy od inflacji- czyli wzrostu cen towarów oraz usług, które miały miejsce w poprzednim roku kalendarzowym. Dodatkowo należy do sumy dodać około 20% wzrostu przeciętnego wynagrodzenia. Mówiąc prosto jest to rekompensata za ciągle wzrastające ceny produktów oraz usług w Polsce. Przyszłoroczna waloryzacja rent i emerytur nie powala. Jak podaje portal money.pl, wyniesie ona 3,84 proc.

Trzynasta emerytura. Źródło: temi.pl
Trzynasta emerytura. Źródło: temi.pl
Trzynasta emerytura. Źródło: temi.pl

Waloryzacja trzynastek. Ile wyniesie dodatkowa emerytura w 2021?

Okazuje się, że przyszłoroczna trzynastka będzie wyższa o cale 100 złotych. Informacje o prawdopodobnej kwocie waloryzacji trzynastki podał Super Express.

- Najniższa emerytura w przyszłym roku wzrośnie, ponieważ rośnie inflacja. Myślę, że rząd będzie chciał podwyższyć minimalne świadczenie do 1300 zł brutto - przewiduje Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego.

Podstawa świadczenia, po odliczeniu wszystkich dodatków, wyniesie 1070 zł.

- Mam ogromną nadzieję, że podniesiemy o 100 zł minimalną emeryturę od przyszłego roku. Wynosiłaby ona wtedy 1300 zł. Tyle samo oczywiście wynosiłaby trzynasta emerytura - powiedział w rozmowie z "SE" wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, Stanisław Szwed.

Co z emeryturami? Źródło: biznesinfo.pl
Co z emeryturami? Źródło: biznesinfo.pl
Co z emeryturami? Źródło: biznesinfo.pl

Przypomnij sobie o… JEDNA Z GWIAZD „TAŃCA Z GWIAZDAMI” MA POWAŻNE PROBLEMY PRYWATNE. JEJ TEŚĆ JEST W SZPITALU. CO SIĘ STAŁO

Jak informował portal Życie: „ROLNIK SZUKA ŻONY” SZYKUJE WIELKANOCNĄ NIESPODZIANKĘ DLA WIDZÓW. CO TO TAKIEGO