Olga Aleksandra Sipowicz (Jackowska), znana szerszemu gronu jako Kora Jackowska, zmarła 2 lata temu. Została zapamiętana jako autorka tekstów, piosenkarka rockowa i wokalistka zespołu Maanam.

Kora Jackowska z synem. Źródło: Instagram
Kora Jackowska z synem. Źródło: Instagram

O tym Kora nie wspominała za często

Jak zdążyła wyznać, od lat 90 skarżyła się na bóle brzucha, przez które była wielokrotnie diagnozowana i leczona. Potem okazało się, że powodem dolegliwości artystki był rozsiany rak jajnika z przerzutami.

Choć choroba odbierała jej siły, wciąż miała plany i marzenia. Chciała wrócić do pracy, spotykać się z fanami i tworzyć dla nich przeboje.

O Korze często wspomina jej wieloletni partner – Kamil Sipowicz. Historia miłości Kory i Kamila Sipowicza byłaby idealną fabułą filmu romantycznego. Para poznała się przypadkowo, a później ich kontakt urwał się na 10 lat.

Kora. Źródło: Youtube
Kora. Źródło: Youtube
Kora. Źródło: Youtube

Jakiś czas temu mężczyzna postanowił uporządkować mogiłę i postanowił zupełnie nowy nagrobek, poprzednią instalację Pawła Althamera z potężnym zdjęciem ukochanej zabierając do Roztocza, gdzie spędziła ostatnie lata życia.

Czerwona rama zniknęła, a zastąpił ją marmurowy nagrobek ze sporą rzeźbą nagiej kobiety, której autorką jest Monika Osiecka.

Mało kto wiedział, że wokalistka jest babcią

O wybitnej wokalistce do dziś pamięta jej rodzina oraz fani. Każdy dba o pamięć po niej. W ostatnim czasie ukochana syna Kory, Szymona Sipowicza, odtworzyła jedno ze zdjęć Kory.

Na fotografii pozuje wnuk rockowej piosenkarki. Jest to dość zaskakujące, bo mało kto wiedział, że Kora była babcią. Chłopiec pozuje na zdjęciu w okularach przeciwsłonecznych, z filiżanką w dłoni. Dokładnie tak, jak jego sławna babcia.

Kora. Źródło: instagram.com
Kora. Źródło: instagram.com
Kora. Źródło: instagram.com

To również może Cię zainteresować: CÓRKA MAGDY GESSLER ZDECYDOWAŁA SIĘ NA ODWAŻNY KROK. LARA GESSLER POSTANOWIŁA O CHRZCIE SWOJEJ CÓRKI, O CO CHODZI

Portal „Życie” pisał również o: "BANDZIOREK" Z CHŁOPAKÓW DO WZIĘCIA WYSZEDŁ NA WOLNOŚĆ, ALE NIE JEST Z NIM DOBRZE! FANI PROGRAMU ZAWIEDZENI, POTWIERDZAJĄ SIĘ NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA

Jak informował również portal „Życie”: MEGHAN TRAKTOWAŁA KAROLA JAK OJCA, A ELŻBIETA II BYŁA DLA NIEJ WZOREM? SENSACYJNE FAKTY W NAJNOWSZEJ BIOGRAFII PARY KSIĄŻĘCEJ