Jak podaje "TVP Info", cały proces rekonstrukcji materiałów archiwalnych trwał 101 dni. Materiały, które zostały poddane naprawom były w bardzo złym stanie. Było na nich dużo ubytków emulsji, zanieczyszczeń i rys.

TVP Info

Sporo pracy podczas rekonstrukcji tego typu materiałów archiwalnych wykonują automaty, jednak w przypadku "Wojny światów", automaty nie mogły załatwić sprawy. Czujne i wprawne oko rekonstruktorów było w tym przypadku nieocenione.

TVP Info

Niesamowite przedsięwzięcie historyczne

Premiera „Wojny światów” odbędzie się w niedzielę 16 sierpnia o godz. 20.15 w TVP1.

Niesamowity i wbijający w fotel film nikogo nie pozostawi obojętnym. Opowieść o wojnie polsko-bolszewickiej 1920, która zadecydowała o uratowaniu naszej niepodległości. Film zrealizowany został przy użyciu zrekonstruowanych i pokolorowanych archiwów nagrań z okresu bitwy warszawskiej.

TVP Info

Jak wyznaje reżyser filmu Mirosław Bork, najwspanialsze jest to, że co najmniej połowy z tych materiałów większość z nas nigdy nie miała okazji zobaczyć.

TVP Info

Jak przypuszczają twórcy filmu "Wojna światów", zapewne nie udało się zebrać wszystkich materiałów z tej epoki, jakie są rozsiane po całym świecie.

TVP Info

Jak stwierdził reżyser, ogrom pracy został włożony w zdobycie jak największej ilości materiałów w różnych zakątkach świata, od Los Angeles po Moskwę. Ten fantastyczny impakt historyczny stał się dziełem na miarę czasów.

YT

Reżyser Mirosław Bork pięknie podsumował co najmniej 101 dni ciężkiej i żmudnej pracy nad filmem.

W filmie występuje prawie 20 osób. Słyszymy te głosy. Wszystkie te osoby brały udział w kampanii wrześniowej. Wszystkie te osoby brały udział w walkach na wszystkich możliwych frontach II wojny światowej. Nikt z nich nie miał prawa do powrotu do Polski po 1945 r. Wszyscy zmarli za granicą. Ten film to jest w pewien sposób przywrócenie im prawa głosu, bo my ich naprawdę usłyszymy – co myśleli, jak myśleli, jakie to miało dla nich znaczenie. Reszta to jest technika.

Kto nie może się już doczekać?


YouTube/Patriot24.TV

O tym się mówi: Dwie dekady temu każda nastolatka chciała być jak ona, potem szybko ucichło na jej temat. Jej dalsze losy są zdumiewające

Zerknij: Córka Kasi Kowalskiej straciła cierpliwość. Co takiego Ola napisała internautom o ich hejcie