Jak donosi "Pikio", w Sejmie szykują się spore podwyżki. Posłowie mieliby zarabiać 12 600 złotych miesięcznie?

Czy posłowie zarabiają zbyt mało, jak na swoją pracę?

Media obiegła wiadomość, jakoby w Sejmie miały posypać się podwyżki dla posłów. Właśnie trafił do Sejmu projekt, który ma zagwarantować tłuściutkie podwyżki.

Ile procent wyniosą? Ta kwota przekracza pojęcie "zwykłego Kowalskiego", który średnio zarabia miesięcznie (przy dobrych wiatrach) około 5 tysięcy złotych, ale to i tak jest kwota, o której wielu może pomarzyć. Po 58 procentowej podwyżce, jaka szykuje się parlamentarzystom, będą oni zarabiali nawet 12 600 złotych. Wzrost subwencji z budżetu dla partii politycznych odbił się szerokim echem w mediach społecznościowych.

My tu gadu-gadu o podwyżkach dla posłów, a w projekcie przemycono wzrost subwencji z budżetu dla partii politycznych Podwójny wykrzyknikPiS dostanie rocznie zamiast 23 milionów - prawie 35. KO zamiast 19,9 mln - prawie 30.

Co sądzicie o tym projekcie? Czy praca wszystkich parlamentarzystów zasługuje na taką nagrodę?

O tym się mówi: Pilna wiadomość płynie z Ministerstwa Zdrowia. Chodzi o zdrowie wielu ludzi

Zerknij: Bezdomny kot mógł stracić możliwość oddychania przez zbyt ciasną obróżkę, gdyby nie pracownicy jednej z polskich firm. Dali zwierzęciu nowe życie

O tym pisaliśmy: Najnowsze doniesienia płyną z Ministerstwa Zdrowia. Statystyki zakażeń nie napawają wakacyjnym optymizmem