Ta dwudziestosiedmioletnia dziewczyna z Australii zmarła na rzadką postać raka, która dotyka głównie młodych ludzi — mięsaka Ewinga.

Przed śmiercią Holly zamieściła na Facebooku wiadomość skierowaną do nas wszystkich. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy udostępniło go ponad 162 000 użytkowników. Dziś publikujemy fragmenty listu, które można przeczytać tutaj.

Holly Butcher przez cały rok desperacko walczyła z poważną chorobą, ale niestety nie udało jej się pokonać raka. Jednak jej mądre słowa znalazły odpowiedź w dziesiątkach tysięcy serc.

20 porad życiowych od Holly

Nie piszę tego „noty śmierci” po to, żebyś w ogóle bał się śmierci… Po prostu ludzie często traktują śmierć jako coś, co nigdy im się nie przydarzy. W rzeczywistości śmierć jest dość trudna. Jednak naprawdę chcę, żeby ludzie przestali martwić się drobnymi problemami w swoim życiu i przynajmniej czasami myślą, że wszyscy czekają na ten sam koniec. Dlatego warto żyć z godnością i radością, wyrzucając z głowy wszelkie bzdury.

1. Kiedy znów chcesz zrozumieć różne bzdury, pomyśl tylko o ludziach z prawdziwymi problemami. Powiedz, dziękuję, że martwi Cię tylko małe zamieszanie. Nie strofuj na próżno! Ciągle dostajemy pewne rzeczy, ale nie musimy się na nich skupiać i psuć innym nastroju.

2. Wyjdź z domu, zaczerpnij świeżego powietrza i spójrz na błękitne niebo i zielone drzewa. Pomyśl, jakie masz szczęście, że możesz głęboko oddychać.

3. Ludzie często narzekają na znienawidzoną pracę lub mówią, że trudno jest im zmusić się do pójścia na siłownię. Ciesz się, że w ogóle możesz tam pojechać! Możliwość pracy i treningu wydaje się taka przyziemna… Dopóki twoje ciało nie zmusza cię do rezygnacji!

4. Doceń swoje zdrowie, nawet jeśli nie jest doskonałe. Zadbaj o swoje ciało i podziwiaj je. Spójrz na to i ciesz się, jakie to wspaniałe. Ruszaj się więcej i delektuj się dobrym jedzeniem.

5. Ważne jest, aby dbać nie tylko o swoją fizyczną powłokę. Wewnątrz pracuj, aby znaleźć swoje mentalne, duchowe i emocjonalne szczęście. Pewnego dnia zdasz sobie sprawę, jak nieistotne jest Twoje pragnienie posiadania „idealnej” sylwetki, której wizerunek narzucają media społecznościowe.

6. Zrezygnuj z kont w mediach społecznościowych, które powodują natychmiastowe użalanie się nad sobą. Nawet jeśli to strony znajomych! Nieustannie broń swojego prawa do dobrego samopoczucia.

7. Bądź wdzięczny za każdy dzień spędzony bez bólu. A kiedy masz przeziębienie lub skręconą kostkę, ciesz się, że nie zagraża to życiu i wkrótce minie.

8. Daj więcej! Prawda jest taka, że ​​robienie czegoś dla innych jest tysiąc razy przyjemniejsze niż dla siebie. Przepraszam, że nie zrobiłem wystarczająco dużo.

9. Zamiast kolejnej modnej sukienki, szminki lub drobiazgów lepiej kupić coś znajomym. Zaproś ich na obiad do restauracji lub własnoręcznie przygotuj pyszne jedzenie. Daj swoją ulubioną roślinę w doniczce, zrób masaż lub kup fajną pamiątkę. I nie zapomnij powiedzieć, jak bardzo je kochasz, kiedy dajesz swój prezent!

10. Doceniaj czas własny i innych. Nie każ ludziom czekać! Jeśli jesteś przyzwyczajony do ciągłego spóźniania się, zacznij spotykać się wcześniej, ponieważ przyjaciele chcą się z tobą komunikować, a nie czekać w oczekiwaniu. Będziesz za to jeszcze bardziej szanowany!

11. Wydawaj pieniądze na odpoczynek, a nie na materialne śmieci. Podróżuj, jeśli naprawdę chcesz. Jeśli nie, nie podróżuj. Bądź na łonie natury tak często, jak to możliwe. Zanurz stopy w ciepłym morzu i poczuj piasek między palcami. Obudź się wcześnie rano i posłuchaj śpiewu ptaków, podziwiając widok wschodzącego słońca.

12. Ciesz się chwilą, nie próbuj jej zapamiętywać w aparacie. Życie nie zostało stworzone po to, by robić doskonałe zdjęcia. Ciesz się, błagam, w każdej chwili!

13. Baw się ze swoimi zwierzakami. W tym świecie będę za tym bardzo tęsknił.

14. Słuchaj muzyki… naprawdę. Najlepszy jest stary.

15. Komunikuj się z przyjaciółmi. Najlepiej nie telefonicznie. Czy wszystko w porządku?

16. Pracuj dla lepszego życia, ale nie żyj dla pracy.

17. Rób to, co cię uszczęśliwia. Na przykład zjedz ciasto. I nie obwiniaj się za to.

18. Powiedz nie czegokolwiek, czego nie chcesz robić. Po co kierować się cudzym wyobrażeniem o tym, czym jest „pełne życie”? Żyj tak, jak chcesz — nie ma w tym nic złego. Nikt nie wie, ile czasu zostało mu przydzielone. Więc nie marnuj życia na nieszczęśliwą osobę!

19. Powiedz rodzinie i przyjaciołom, jak bardzo ich kochasz. Codziennie!

20. Och, tu jest coś innego! Zrób dobry uczynek dla całej ludzkości — zacznij regularnie oddawać krew. Nawet jeśli zrobisz to raz, możesz uratować trzy życia! Każdy może to zrobić prawie bez wysiłku!

Najważniejsze w życiu: jest cenne, delikatne i nieprzewidywalne. Każdy nowy dzień to bezcenny prezent, a nie dany. Mniej lamentujcie, ludzie! I pomagajcie sobie bardziej!

Tak czy inaczej, to tylko lekcje życia od jednej dziewczyny. To, czy je zaakceptujesz, zależy od Ciebie!

W swoim ostatnim liście Holly Butcher przyznała, że ​​nieuleczalna choroba nauczyła ją cenić każdą minutę. To wzruszające przesłanie raczej nie pozostawi obojętnym nawet najbardziej zagorzałych sceptyków. Udostępnij to znajomym!

Jak informował portal "Życie": JAK NAPRAWDĘ NAZYWAJĄ SIĘ POLSKIE GWIAZDY? PRAKTYCZNIE NIKT NIE MIAŁ POJĘCIA, CO UKRYWAJĄ ICH IDOLE. PRAWDZIWE IMIĘ MARYLI RODOWICZ ZASKAKUJE

Przypomnij sobie: OLIWIA BIENIUK WYGLĄDA NIEMAL IDENTYCZNIE, JAK JEJ MAMA. ANNA PRZYBYLSKA BYŁABY DUMNA Z CÓRKI

Portal "Życie" pisał również: JAKA NAPRAWDĘ JEST MAGDA GESSLER? PRAWDĘ NA TEMAT TEGO, JAK WSPÓŁPRACUJE SIĘ ZE ZNANĄ RESTAURATORKĄ WYZNAŁ STYLISTA KOBIETY