Jak donosi portal Wirtualna Polska, eksperci Mauro Bologna oraz Gerardo Aquino twierdzą, że koniec naszej plany nastąpi na przestrzeni najbliższych 40 lat! Co będzie tego powodem?

Prognozy napawają niepokojem

W magazynie „Nature Scientific Reports” możemy zapoznać się z najnowszymi prognozami naukowców. Niestety, nie napawają one optymizmem. Według ich obliczeń ludzkość zacznie wymierać na przestrzeni następnych dwóch do czterech dekad!

Nad problemem pochylił się Gerardo Aquino i Mauro Bologna. Statystycy przeanalizowali bowiem bardzo dokładnie tempo, w jakim na naszej planecie dochodzi do wylesienia, a także jak na przestrzeni lat kształtuje się wskaźnik konsumpcji ludzkości. Naukowcy uważają, że według ich obliczeń, do wyginięcia ludzkości w ciągu najbliższych lat dojdzie na 90%. Co więcej, naukowcy podkreślili, że ich obliczenia zakładają optymistyczny przebieg wydarzeń.

- Opierając się na aktualnych wskaźnikach zużycia zasobów i najlepszych szacunkach wzrostu tempa technologicznego, nasze badania pokazują, że ludzkość ma mniej niż 10 procent szans na to, aby przetrwać ogromną katastrofę - podkreślili naukowcy.

Co będzie powodem upadku cywilizacji?

Według statystyków powodem końca świata będzie właśnie wylesianie. Drzewa odpowiedzialne są za wiele ważnych dla naszej planety funkcji. Dostarczają nam tlenu, odbierają dwutlenek węgla, a ponadto zapewniają odpowiednią regulację gospodarki wodnej. Jeśli zabraknie drzew, to nie będzie możliwe podtrzymywanie tych procesów, co będzie bezpośrednio skutkować problemami z dostępem m.in. do pożywienia.

Czy zatem mamy podstawy do obaw? Według naukowców, którzy opracowali wyżej wspomniany raport tak i to dość duże. Powinniśmy podjąć w porę działania, które będą miały na celu ograniczenie wylesiania zielonych terenów na naszej planecie!

Jak informował portal "Życie": JAK NAPRAWDĘ NAZYWAJĄ SIĘ POLSKIE GWIAZDY? PRAKTYCZNIE NIKT NIE MIAŁ POJĘCIA, CO UKRYWAJĄ ICH IDOLE. PRAWDZIWE IMIĘ MARYLI RODOWICZ ZASKAKUJE

Przypomnij sobie: NOWY ZAKUP ZENKA MARTYNIUKA ZASKOCZYŁ JEGO FANÓW. PIOSENKARZ ZAPŁACIŁ ZA NIEGO SUMĘ, KTÓRA POWALA NA KOLANA

Portal "Życie" pisał również: JEDEN Z GWIAZDORÓW „BRZYDULI” ZDRADZIŁ, JAK CZUJE SIĘ MAŁGORZATA SOCHA. MA NADZIEJĘ, ŻE ZOBACZĄ SIĘ NA PLANIE JAK NAJSZYBCIEJ