"Fakt" postanowił za wszelką cenę udowodnić, że pomysł wypłacania seniorom trzynastek i czternastek jest mniej trafiony, niż zwolnienie ich z podatku dochodowego.

Wicepremier Jacek Sasin swoje, opozycja swoje

Nie ulega wątpliwości, że emerytom często jest ciężko związać koniec z końcem. Rząd postanowił wyjść im naprzeciw i stworzył tak zwane trzynaste emerytury, z których wielu Polaków chętnie skorzystało. Obecnie "na świeczniku" rządu jest czternasta emerytura, którą wiceminister Jcek Sasin zapowiedział na przyszły rok

Emerytura bez podatku jest na pewno ciekawym postulatem, ale nasze rozwiązania, które przyjęliśmy, są zdecydowanie bardziej korzystne dla emerytów. Mówię tutaj przede wszystkim o 13. emeryturze i zapowiedzianej również przez nasz rząd, przez PiS, 14. emeryturze już w roku przyszłym, która miałaby trafić do kieszeni emerytów i rencistów.

Jak zanaczył, to rozwiązanie jest korzystniejsze dla wszystkich, gdyż jeślby wprowadzić zwolnienie z podatku dochodowego, osoby z najniższym świadczeniem zyskaliby najmniej, a ci z większymi emeryturami zyskaliby więcej.

Emerytura bez podatków będzie powodowała, że ci, którzy mają najniższe świadczenia zyskaliby stosunkowo mało, natomiast wraz z rosnącym świadczeniem, ten zysk dla świadczeniobiorcy byłby coraz większy.

Odparte zostały także zarzuty, jakoby rząd wprowadzał nowe podatki, jednocześnie podnisząc istniejące.

Te zarzuty mnie bulwersują. To jest skala obniżki, której współczesna Europa nie zna.

Fakt jednak postanowił dokonać własnych obliczeń, z których wynika, że emeryci zyskają więcej na zwolnieniu z podatku dochodowego, ale czy wszyscy zyskają po równo?

Fakt

Fakt

Fakt

Co sądzicie o tych wyliczeniach?

O tym się mówi: Papież emeryt Benedykt XVI "krucho wygląda". Co się dzieje z Papieżem. Niepokojąca relacja

Zerknij: Imiona, których najbardziej nie lubią Polacy. Zaskakujący ranking