Jak podaje "Parenting", fakt, że nasze imię jest nadawane przez innych spoza jaźni „w pierwszej chwili, a potem musi być uwewnętrznione w drugiej chwili, ma pewne implikacje” - twierdzi Himes, psycholog kliniczny i psychoanalityk z Toronto.

Jak imię wpływa na życie człowieka

Nasze imię, podobnie jak prezent lub przekleństwo, początkowo określa nas w relacji do tych, którzy je dali. Nasze imię oznacza naszą wyjątkowość wśród rodziny. Kiedy dziecko otrzymuje takie samo imię jak jego ojciec lub matka, jaki ma to wpływ na ich identyfikację z tym rodzicem?

YT

Znaczną część widocznego wpływu nazw na zachowanie przypisuje się tak zwanemu efektowi ukrytego egoizmu : generalnie pociągają nas rzeczy i ludzie, którzy najbardziej do nas przypominają. Ponieważ cenimy i identyfikujemy się z naszymi własnymi imionami i inicjałami, zgodnie z logiką wolimy rzeczy, które mają z nimi coś wspólnego. Na przykład, jeśli wybieram między dwoma markami samochodów, przy czym wszystkie rzeczy są równe, wolałbym Mazdę lub Kia.

Jakich imion nie lubią Polacy

Blanka, Liwia i Iga. Choć często wybierane są imiona z innych języków, jak Vanessa, czy Nathaniel, są imiona wybierane mniej chętnie. Są to Blanka i Liwia. Jeśli chodzi o Igę, nie wybiorą tego imienia ci, którzy nie doceniają staropolskiego rozwinięcia tego imienia, którym jest Jadwiga.

Matylda - to imię oznacza silną i odważną kobietę, a mimo to rzadko jest wybierane przez Polaków. Choć o dziwo nie jest zbyt popularne obecnie, w latach 80. i 90. było bardzo chętnie nadawane.

Pochodzenia germańskiego Ramona, przestała się pojawiaćzaraz po wybuchu II wojny światowej, która sprawiła, że to imię zaczęło negatywnie się kojarzyć. Lepiej się ma Marika, imię pochodzenia hebrajskiego wciąż nadawane jest małym Polkom, choć są to wyjątki.

Jakiego Ty nie lubisz imienia?

O tym pisaliśmy: Ostrzejszy reżim sanitarny podczas drugiej tury wyborów. Ministerstwo Zdrowia jest nieugięte. Polakom nie spodoba się ten pomysł

Zerknij: Ewa Kopacz ma wspaniałe wieści. Wielka radość w jej życiu. Co się stało