Jak donosi "Pikio", konkretne monety z czasów PRL mogą mieć sporą wartość, nie tylko sentymentalną. Warto sprawdzić, jakie warunki musi spełnić pamiątkowa moneta, aby można było liczyć na zysk z jej sprzedaży.

Rzeźba Fryderyka Chopina

supermonety.pl

To pewniak wśród tych, na których można zarobić. Kolekcjonerzy są w stanie zapłacic za nią 3999,99 złotych.

Podobizna Tadeusza Kościuszki

supermonety.pl

Wybita w 1990 roku moneta jest wiele warta. Za egzemplarz z wizerunkiem Tadeusza Kościuszki, kolekcjonerzy są gotowi zapłacić do 4 tysięcy złotych.

Podobizna Józefa Piłsudskiego

supermonety.pl

Prawdopodobne zamieszanie wokół tych mionet mogło sprawić, że zyskały one na wartości. Okazuje się, że wybicie ich w okresie transformacji ustrojowej zapewniło im sporą wartość w czasach obecnych.

Jak widać, warto przetrzepać porządnie zalegające w szufladach i na strychu klamoty z czasów PRL, by przekonać się, jak cenne skarby skrywają się tuż pod naszym nosem.

Należy pamiętać, aby monety były jak najrzadsze, posiadać wymagane cechy być i w dobrym stanie, wówczas ich wartość zdecydowanie wzrośnie!

Czy masz w domu takie monety? Podziel się w komentarzu na naszej stronie na Facebooku!

O tym pisaliśmy: Krzysztof Cugowski znalazł się w trudnej sytuacji finansowej. „Rok, dwa przeżyję bez grania, ale co dalej?”. Jego emerytura nie wystarcza na wiele

Zerknij: Dziwne zjawisko na autostradzie. Kierowcy nie mieli pojęcia, co ich za chwilę spotka

O tym się mówi: Jerzy Stuhr pilnie trafił do szpitala. Co się stało