Aby zapobiec przedostawaniu się do domu irytujących owadów (much, os, komarów), zwykle zakłada się moskitiery. Jednak w czasie upałów i bardzo słabego wiatru na zewnątrz takie rozwiązanie znacznie utrudnia prawidłową wentylację.

Najczęściej w salonie, gdzie w oknach nie ma ekranów stanowiących barierę dla owadów wciąż czuje się świeżość. Jednak w sypialni, w której są zainstalowane, jest znacznie bardziej duszno.

Czy bez ochronnej siatki można ochronić dom przed nieproszonymi brzęczącymi gośćmi? Nasze babcie doskonale znały te metody. My chętnie przedstawimy ją naszym czytelnikom!

Jak pozbyć się komarów z mieszkania?

Świetnym sposobem jest zakup smoły brzozowej w aptece lub sklepie ogrodniczym, bądź markecie budowlanym. Wiadomo o tym, jak ten wszechstronny i naturalny (co ważne) środek pomaga pozbyć się insektów bez kropli chemii.

Ponadto substancja ta ma wiele innych przydatnych właściwości - ma działanie antyseptyczne, przeciwpasożytnicze i przeciwbakteryjne.

Właśnie dzięki nim znajduje szerokie zastosowanie w medycynie i kosmetologii. Smoła jest również zawarta w dobrze znanej maści Wiśniewskiego. Jednak będziemy go potrzebować w innym celu.

Trzeba rozpuścić dwie łyżki smoły brzozowej w litrze wody, a następnie tym roztworem spryskać okna. Teraz wszystkie owady, w tym muchy i komary, będą omijać z daleka nasze domy.

Wystarczy jedno rozpylenie, aby zapach utrzymywał się dłużej niż tydzień. Tak właśnie robiły nasze babcie, które nie miały moskitier. Ponadto na obszarach leśnych, na długo przed pojawieniem się syntetycznych repelentów, ludzie smarowali smołą odsłoniętą skórę.

Charakterystyczny ostry zapach smoły odstrasza kleszcze, uniemożliwiając im zbliżenie się do człowieka lub zwierzęcia. Wystarczy rozcieńczyć trzy łyżki smoły w szklance wrzącej wody, dokładnie wymieszać i napełnić butelkę z rozpylaczem powstałym roztworem.

Teraz można spryskać ubrania, w których wybieramy się do lasu czy na ryby. |Wybierając się w plener, wystarczy wziąć butelki wypełnione roztworem smoły i zostawić je otwarte w pobliżu miejsca, w którym odpoczywamy.

Znacznie prościej jest jednak nasączyć wełnianą nitkę lub bawełnianą chusteczkę smołą i zawiązać wokół ramienia, nogi lub szyi. To gwarancja ochrony przed komarami, kleszczami i innymi gryzącymi owadami!

Przypomnij sobie o… PRZEPOWIEDZIAŁ WYDARZENIA W BEJRUCIE. DALSZY CIĄG WIZJI PRZERAŻA. CZY MAMY SIĘ CZEGO BAĆ

Jak informował portal Życie: DZIADEK SIEDZIAŁ W DOMU OPIEKI I PŁAKAŁ. MIAŁ 80 LAT I WSZYSCY JEGO KREWNI GO ZDRADZILI. ŻYCIE NIE DAWAŁO POWODÓW DO RADOŚCI

Portal Życie pisał również o… NIEPOKOJĄCE INFORMACJE O RYSZARDZIE KOTYSIE. CO DZIEJE SIĘ Z UWIELBIANYM PRZEZ WIDZÓW PAŹDZIOCHEM