Jak podaje "Interia", na liście projektu zakazu lotów międzynarodowych znalazło się 45 krajów. W projekcie rozporządzenia Rady Ministrów znalazły się między innymi Rosja, Luksemburg, Singapur, oraz Stany Zjednoczone, Mołdawia, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Oman.

Rada Ministrów nie próżnuje

W dzisiejszym wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów, opublikowano projekt rozporządzenia dotyczącego zakazu lotów zagranicznych. Jako cel powstania projektu, podano minimalizację rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS CoV-2 istnieje konieczność skorzystania z prawa do wprowadzenia zakazów w ruchu lotniczym, niezbędnych ze względu na bezpieczeństwo Rzeczypospolitej Polskiej, w celu minimalizacji zagrożenia dla zdrowia publicznego.

Wspomniano też, że z powodu ogłoszonego w Polsce stanu epidemicznego,"konieczne jest wprowadzenie zakazów w ruchu lotniczym w odniesieniu do lotów międzynarodowych po powyższym terminie".

Co sądzicie o tym projekcie? Czy członkowie rządu będą latać do krajów objętych zakazem w ramach pełnienia swoich obowiązków?

O tym pisaliśmy: Były premier Polski Donald Tusk napawa się chwilami z wnuczką. Czy zechce całkowicie oddać się roli głowy rodziny

Zerknij też tutaj: Kilka strategii radzenia sobie z zazdrością w związkach. Warto zadbać o relacje z "drugą połówką"

O tym się mówi: Seweryn Krajewski przeszedł wiele ciężkich chwil, których sekrety wychodzą na jaw. Jego życie nie było usłane różami