Aleister Crowley wierzył, że XX wiek oznaczał wejście ludzkości do Ery Horusa, nowej ery, w której ludzie przejmą coraz większą kontrolę nad swoim przeznaczeniem.

Dziwnie znajoma wizja przerażającego okultysty

Crowley urodził się jako Edward Alexander Crowley na 30 Clarendon Square w Royal Leamington Spa , Warwickshire, 12 października 1875 r. Jego ojciec, Edward Crowley (1829–1887), był wyszkolony na inżyniera, ale jego udział w lukratywnej rodzinie browarnictwo, Alton Ales Crowleya, pozwoliło mu odejść na emeryturę, zanim urodził się jego syn.

Jego matka, Emily Bertha Bishop (1848–1917), pochodziła z rodziny Devonshire-Somerset i miała napięte stosunki z synem; opisała go jako „Bestię”, imię, którym się upajał. Jego przerażające praktyki i przepowiednie pokazały, dlaczego matka nazwała go "Bestią".

Uważał, że ten Eon jest kontynuacją Eonu Ozyrysa, w którym paternalistyczne religie, takie jak chrześcijaństwo, islam i buddyzm, zdominowały świat, a to z kolei nastąpiło po Eonie Izydy, który był matczyny i zdominowany przez kult bogini.

Tajemniczy przekaz od bogów

Historia wyznawanej przez niego wiary - Thelemy, zaczęła się w 1904 roku w Kairze. Był tam wówczas z żoną. Jak opowiadał, 8 kwietnia otrzymał wiadomość od bogów za pośrednictwem Aiwass, bytu nadnaturalnego. Przez kolejne trzy dni, Aiwass zdążył przekazać okultyście Crowley'owi fundament Thelemy, treść księgi Liber AL vel Legis, tłumaczoną jako Księga Prawa.

Wierzył, że Thelema była właściwą religią ery Horusa i uważał się również za proroka tego nowego eonu. Thelema kręciła się wokół idei, że każda istota ludzka ma swoją własną Prawdziwą Wolę, którą powinni odkryć i do której dążyć, i że istnieje ona w harmonii z Kosmiczną Wolą, która przenika wszechświat.

Crowley odniósł się do tego procesu poszukiwania i odkrywania swojej Prawdziwej Woli jako „Wielkiego Dzieła” lub osiągnięcia „wiedzy i rozmowy Świętego Anioła Stróża”. Jego ulubioną metodą było wykonanie operacji Abramelin, ceremonialnego rytuału magicznego uzyskanego z XVII-wiecznego grymuaru. Thelemici uważają, że kodeks moralny „Rób, co chcesz” jest prawem etycznym religii, libertariańska struktura, ponieważ Crowley postrzegał jednostki jako część szerszego organizmu społecznego.


YouTube

Co sądzicie o ujednoliceniu świata? Czy będzie wtedy lepszy?

O tym pisaliśmy: Papież Franciszek zwrócił się do wiernych z ważnymi słowami. Co powiedział

Zerknij: Andrzej "Piasek" Piaseczny opublikował ważny apel. Piosenkarz prosi o pomoc. Sprawa jest bardzo poważna