Jak podaje portal "Lelum", kobieta zdecydowała się zamontować w pokoju córki ukrytą kamerę, żeby mieć ją na oku w czasie nocnych dyżurów w pracy. Obserwując zachowanie córki, nie mogła uwierzyć własnym oczom. Nie zwlekała i od razu zaalarmowała służby.

Czuwająca matka

Kobieta jest pielęgniarką i dość często ma nocne dyżury w pracy. Aby mieć pewność, że jej trzy córki są bezpieczne postanowiła zamontować w pokoju każdej z nich ukryte kamery rejestrujące nie tylko obraz, ale także dźwięk.

Kiedy kamery były włączone jedna z córek kobiety usłyszała męski głos. Pobiegła do swojego pokoju i zlokalizowało źródło, skąd dochodził. Okazało się, że wydobywa się z zamontowanej przez mamę kamery. Mężczyzna zaczął namawiać dziewczynkę, żeby obrażała mamę i demolowała swój pokój. Wmawiał jej, że jest jej przyjacielem. Kiedy kobieta obejrzała nagranie od razu zawiadomiła służby.

Shakowana kamera

Mama dziewczynek zdecydowała się na zakup kamery firmy, która cieszyła się wśród klientów sporym zaufaniem. Kiedy sprawa nękanej przez hakera dziewczynki pojawiła się na pierwszych stronach gazet i serwisów informacyjnych, stacja CNN poprosiła firmę o komentarz.

W oficjalnym oświadczeniu firmy Ring winą obarczono słabe i niechronione hasła użytkowników. Jak wskazała haker nie złamał zabezpieczeń systemu sprzętu. Zdaniem producenta hasło założone przez kobietę było albo tak słabe, albo wielokrotnie używane do innych kont, co ułatwiało jego wykrycie.

YouTube

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Trwają poszukiwania 12-letnej Nikoli Korzeniewskiej. Dziewczynka ma problemy ze zdrowiem i może wymagać pomocy medycznej

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Andrzej Duda zaskoczył wszystkich komentarzem odnośnie Aleksandra Kwaśniewskiego. Co powiedział

O tym się mówi: Łukasz Szumowski zapowiedział, że będą częstsze kontrole Polaków. To oficjalna decyzja, wiadomo, gdzie do nich dojdzie

To ważne: Sanepid poszukuje wiernych jednej z parafii w Polsce. Sprawa jest bardzo poważna