Podczas programu „Tłit” Wirtualnej Polski szef resortu poinformował o planowanych wzmożonych kontrolach w wielu regionach „czerwonych” i „żółtych”, lecz nie tylko. Właśnie w nich przywrócono obostrzenia.

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało oficjalnie o przywróceniu restrykcji w 19 powiatach na terenie południowej Polski i Wielkopolski ze względu na znacznie większą liczbę zakażeń koronawirusem.

Zdaniem minister rozwoju, Jadwigi Emilewicz, nie będą jednak one tak restrykcyjne jak miało to miejsce wcześniej. Wiadomo już, gdzie dojdzie do częstszych i bardziej wzmożonych kontroli.

Łukasz Szumowski poinformował opinię publiczną o planach wprowadzenia wzmożonych kontroli w różnych regionach Polski

Informacja ta pojawiła się podczas wywiadu z Łukaszem Szumowskim w programie „Tłit” serwisu Wirtualna Polska. Będzie to miało miejsce nie tylko w powiatach „żółtych” i „czerwonych”, ale również nad morzem i w miejscowościach turystycznych.

+- Poprosiłem pana ministra (Jarosława) Pinkasa, Głównego Inspektora Sanitarnego o wzmożone kontrole zarówno w tych powiatach „żółtych” i „czerwonych”, jak również w pasie nadbrzeżnym i miejscowościach turystycznych, choćby takich rzeczy, jak zachowanie się w restauracjach, w sklepach – zapowiedział Łukasz Szumowski, cytowany przez Lelum.

Łukasz Szumowski poinformował również Polaków, aby nie zapominali o bardzo istotnej kwestii, która ma wpływ na zdrowie całego społeczeństwa. Chodzi tutaj o wakacyjny luz, który bardzo często odbiera nam czujność i ostrożność w kwestii możliwości zarażenia się.

Przypomniał, że nawet gdy jesteśmy na urlopie podczas wchodzenia do sklepu musimy założyć maseczkę, w trakcie posiłku w restauracji musimy zachować dystans.

Zaapelował także do restauratorów, aby ustawiać stoliki w odpowiednim dystansie i zachowywać reżim sanitarny jak do tej pory. Zdaniem Ministerstwa Zdrowia takie zachowanie i działania mają spowodować, że liczba przypadków zakażonych zmaleje.

Jak informował portal "Życie": NOWE RESTRYKCJE NA POLSKICH WESELACH. ZASADY, KTÓRE MAJĄ ZOSTAĆ WPROWADZONE NIE UCIESZĄ MŁODYCH POLAKÓW, DZIADKOWIE MOGĄ MIEĆ ZAKAZ ZABAWY

Przypomnij sobie: SANEPID PILNIE POSZUKUJE UCZESTNIKÓW MSZY, MOGĄ BYĆ ZARAŻENI. W NABOŻEŃSTWIE BRAŁA UDZIAŁ OSOBA Z KORONAWIRUSEM

Portal "Życie" pisał również: KIEROWCY MUSZĄ MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI, POSIADACZE PRAWA JAZDY NIE UNIKNĄ PEWNEGO OBOWIĄZKU. ZAPŁATA BĘDZIE OBLIGATORYJNA