Okazuje się, że nie trzeba mieć w swoich zbiorach pamiątek z okresu PRL-u czy nawet monet z okresu międzywojnia czy nawet starszych artefaktów, by móc szybko się wzbogacić. Wystarczy mieć w swoim portfelu monetę o wartości 5 groszy, by móc szybko zyskać nawet 200 złotych na jej sprzedaży!

Brzmi jak dobra transakcja? Zdecydowanie, jednak jest pewien haczyk – tylko nieliczne pięciogroszowe monety są tak wyjątkowe, by kolekcjoner był gotów za nią tyle zapłacić. Chodzi o drobny szczegół.

Według youtubera Dominika z kanału „Zakapior PRL”, wystarczy tylko 5 gorszy, by zyskać sporą sumkę ze sprzedaży monety i to wielokrotnie wyższą niż ta na nominale – jęsli się nam uda możemy otrzyma cod 60 do nawet 200 złotych, co jest uzależnione od stanu monety. Bardzo ważne jest jednak, by widniał na pięciogroszowej monecie ważny szczegół. O co chodzi? O tzw. „odwrotkę”.

Jak przekonuje serwis Pikio, możemy się zdziwić, bo bardzo możliwe, że taka moneta znajdowała się w naszym posiadaniu wielokrotnie, ale przez nieznajomość tego faktu zwyczajnie daliśmy ją sprzedawcy w sklepie.

Za „odwrotkę” możemy dostać u kolekcjonera nawet do 200 złotych! O co chodzi?

Zwykła pięciogroszówka po odwróceniu jej poziomo o 180 stopni na stronę z orłem wygląda tak, że znajduje się on na tej samej linii i pozycji, co napis na rewersie. Odwrotka polega na tym, że orzełek będzie znajdował się do góry nogami bądź pod innym kątem.

+- Zdałam sobie sprawę, że nie raz, ani nie dwa widywałam takie monety, ale totalnie nie wiedziałam, że to coś rzadkiego – możemy przeczytać wśród komentarzy pod filmem na YouTube.

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO STAWIA SPRAWĘ JASNO: JEŚLI POLACY NIE BĘDĄ PRZESTRZEGAĆ TEGO NAKAZU SYTUACJA ZNACZĄCO SIĘ POGORSZY. SĄ NOWE OGNISKA ZAKAŻEŃ

Przypomnij sobie: ZNÓW DROŻYZNA NAD MORZEM? TO NIE SUMA ZA ZAMÓWIONĄ RYBĘ PRZYKUWA NAJWIĘKSZĄ UWAGĘ, CENA ZA DODATEK DO DANIA GŁÓWNEGO ZWALA Z NÓG

Portal "Życie" pisał również: WSZYSCY POLACY BĘDĄ PODLEGAĆ NOWEMU OBOWIĄZKOWI. NOWE ZASADY NIE PRZYPADNĄ DO GUSTU WIELU OSOBOM, ZMIANA BĘDZIE PRZEKŁADAĆ SIĘ NA ŻYCIE OBYWATELI