Sprawa męża Magdaleny Ogórek zszokowała opinię publiczną i była kandydatka SLD na prezydenta nie mogła dalej milczeć. Dziś dziennikarka TVP zdecydowała się wydać specjalne oświadczenie, w którym tłumaczy sytuację zatrzymania jej męża, Piotr M. przez krakowską prokuraturę.

Mężczyzna otrzymał poważne zarzuty, odbyło się już przesłuchanie. Magdalena Ogórek wyszła z żądaniem jednej sprawy wobec wszystkich.

Mąż Magdaleny Ogórek w areszcie. Dziennikarka TVP wyszła ze specjalnym oświadczeniem

W sobotę 1 sierpnia 2020 roku doszło do zatrzymania i przesłuchania Piotra M., byłego posła SLD i rektora szkół wyższych przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie. Jakie zarzuty usłyszał mąż Magdaleny Ogórek?

Są to wyrządzenie szkody majątkowej Wyższej Szkole Gospodarki i Zarządzenia na ponad pół milion złotych (przelew pieniędzy szkoły na inne konta), w tym przywłaszczenie tych funduszy. Dodatkowo Piotr M. otrzymał zarzut wyłudzenia od osoby prywatnej 2,6 miliona złotych za pomocą zawarcia wielu umów i wprowadzenia w błąd w kwestii właściwego przeznaczenia tej kwoty. Mąż Ogórek nie przyznał się do stawianych mu zarzutów.

Magdalena Ogórek zdecydowała się na oświadczenie z tego powodu. Cytowana przez Pikio, na Twitterze zamieściła deklarację, w której przekazuje, że ta sprawa jej nie dotyczy.

+– W związku pojawieniem się informacji o postawieniu zarzutów Piotrowi M., "a prywatnie mężowi Magdaleny Ogórek" oświadczam, że sprawa ta nie dotyczy mnie w najmniejszym stopniu. W związku z powyższym żądam poszanowania prywatności mojej i córki, a w przypadku naruszenia tejże prywatności podejmę natychmiastowe kroki prawne – stwierdziła dziennikarka TVP, ostrzegając media przed ewentualną chęcią dochodzenia do kulis sprawy.

fot. YouTube @Plejada

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO STAWIA SPRAWĘ JASNO: JEŚLI POLACY NIE BĘDĄ PRZESTRZEGAĆ TEGO NAKAZU SYTUACJA ZNACZĄCO SIĘ POGORSZY. SĄ NOWE OGNISKA ZAKAŻEŃ

Przypomnij sobie: ZNÓW DROŻYZNA NAD MORZEM? TO NIE SUMA ZA ZAMÓWIONĄ RYBĘ PRZYKUWA NAJWIĘKSZĄ UWAGĘ, CENA ZA DODATEK DO DANIA GŁÓWNEGO ZWALA Z NÓG

Portal "Życie" pisał również: WSZYSCY POLACY BĘDĄ PODLEGAĆ NOWEMU OBOWIĄZKOWI. NOWE ZASADY NIE PRZYPADNĄ DO GUSTU WIELU OSOBOM, ZMIANA BĘDZIE PRZEKŁADAĆ SIĘ NA ŻYCIE OBYWATELI