Choć data urodzenia jest bezpośrednio powiązana ze znakami zodiaku to często właśnie one podają naszą charakterystykę, słoności, talenty, ale i wady celniej niż kilka cyfr w PESEL-u.

Nie zawsze bowiem biologiczny wiek zgadza się z naszym stanem ducha – bywa, że mimo, że nasze ciało ma więcej lat to my czujemy się młodsi i odwrotnie, wśród młodych osób często zdarza się tzw. stare dusze.

Warto zauważyć, że na wiek naszej duszy składają się nie tylko przeżycia, szczególnie te trudne i dramatyczne, ale również indywidualne predyspozycje i poczucie dojrzałości. Jednak wiele na ten temat mogą powiedzieć również znaki zodiaku. bowiem astrologia nie zajmuje się statystyką urodzeń, a właśnie tym, ile mentalnie posiadamy lat.

Ile metrykalnie lat ma nasza dusza? Wiele na ten temat jest w stanie powiedzieć nasz znak zodiaku

Barany to wieczni młodzieniaszkowie. Kochają świat, chcą nieustannie go poznawać i doświadczać niczym dzieci, każda napotkana rzecz może być dla nich ekscytująca. Ile lat ma cih dusza? Zgodnie z wiekiem wewnętrznych dzieci przedstawicieli tego znaku – od roku do 7 lat!

Byki to buntownicy, którzy nie zgadzają się z ustalonym porządkiem i wciąż szukają siebie i miejsca dla siebie. Wiek mentalny to od 7 do 14 lat.

Bliźnięta są niczym zwariowane nastolatki – stąd wiek ich duszy zamyka się przedziale 14-21 lat. Buntują się przeciw ustalonym wzorcom, są duszami towarzystwa, lubią imprezy, ciężko im panować nad emocjami.

Raki to wyjątkowi indywidualiści, które lubią pokazywać, że są wyjątkowe. Cudze oczekiwania i zdanie ich nie interesują. Wiek mentalny to 21 do 28 lat.

Lew natomiast idzie po swoje i wszystko, co stanie na jego przeszkodzie zostaje zdmuchnięte w proch. Jego duch ma od 28 do 35 lat, Panny są natomiast opanowane, troskliwe, przewidywalne, szukają kompromisu. Mentalnie mają od 35 do 42 lat.

Edług Pikio, Waga to stateczna postać, dla której największą wartością jest rodzina, spokojny dom i ukochana osoba. Mają od 42 do 49 lat mentalnie. Skorpiony nieustannie przeżywają „kryzys wieku średniego”, gdyż ich dusza zamyka się wiekowo w zakresie 49-52 lata. Na siłę się odmładzają, ich zachowanie często nie przystaje do sytuacji.

Strzelce i Koziorożce to stateczne znaki zodiaku, z racji wysokiego wieku mentalnego – odpowiednio 56-63 i 63-70 lat .Nie znoszą zmian, lubią rutynę i powtarzalność. Są zdystansowane, a klasyka jest według nich zawsze w modzie, zarówno w stroju, jak i w każdej dziedzinie życia. Nie wychodzą poza schematy, łatwo adaptują się do otoczenia.

Wodniki Ryby to prawdziwi mędrcy, oświeceni i doświadczeni przez życie. Nic dziwnego – ich dusze mają od 70 do 77 lat w przypadku Wodników i od 77 do 84 lat. Przewodzą, przekazując wiedzę, cechuje je dystans, klasa, umiejętność zachowania się w każdej sytuacji bez dopasowywania się do innych, a wręcz odwrotnie – spokojnym staniu przy swoim.

fot. MaxPixel

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO STAWIA SPRAWĘ JASNO: JEŚLI POLACY NIE BĘDĄ PRZESTRZEGAĆ TEGO NAKAZU SYTUACJA ZNACZĄCO SIĘ POGORSZY. SĄ NOWE OGNISKA ZAKAŻEŃ

Przypomnij sobie: ZNÓW DROŻYZNA NAD MORZEM? TO NIE SUMA ZA ZAMÓWIONĄ RYBĘ PRZYKUWA NAJWIĘKSZĄ UWAGĘ, CENA ZA DODATEK DO DANIA GŁÓWNEGO ZWALA Z NÓG

Portal "Życie" pisał również: WSZYSCY POLACY BĘDĄ PODLEGAĆ NOWEMU OBOWIĄZKOWI. NOWE ZASADY NIE PRZYPADNĄ DO GUSTU WIELU OSOBOM, ZMIANA BĘDZIE PRZEKŁADAĆ SIĘ NA ŻYCIE OBYWATELI