Jak podaje "Wirtualna Polska", minister zdrowia Łukasz Szumowski przerwał swój urlop i wrócił do pracy, by opanować gwałtowny ponoć wzrost zakażeń koronawirusem w kraju.

Skąd nagle wzięły się te liczby

Resort podał najnowsze dane, z których wynika, że liczba zakażeń koronawirusem ciągle w Polsce rośnie. Według statystyk, ostatniej doby liczba zakażonych w Polsce wzrosła o kolejnych 615 przypadków. To skłoniło ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego do przerwania urlopu i powrotu do do pracy w resorcie. Jak ustaliła "Wirtualna Polska", jutro opuści Suwalszczyznę, gdzie wybrał się na wakacje i pojawi się na miejscu.

Plotek

Rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz zabrał głos w tej sprawie.

Minister Łukasz Szumowski jest każdego dnia w bieżącym kontakcie ze sztabem zajmującym się walką z epidemią. Dziś z samego rana przekazał pilne dyspozycje do wszystkich instytucji zajmujących się walką z koronawirusem w związku z dość dużym dobowym wzrostem zakażeń z zaleceniem jak najszybszej realizacji dyspozycji. Na bieżąco odbywa dziś zdalne spotkania ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi.

W piątek Łukasz Szumowski będzie osobiście w ministerstwie zdrowia spotykał się z przedstawicielami sztabu i instytucji zajmujących się walką z koronawirusem.

Fala komentarzy oczywiście polała się w sieci na temat nagłej decyzji ministra zdrowia o przerwaniu urlopu.

Proszę niech odezwie się ktoś kto zna kogoś chorego na covid 19 . Ja zkim bym nie rozmawiał to nikt nikogo nie zna i ja też nie znam a rozmawiam z ludźmi z całej Europy. Dla mnie to ściema bo co to za choroba ktora nie ma objawów, ale to moje zdanie. Bo po wygranych wyborach można już wprowadzić stan wyjątkowy. Wystarczyło zrobić trochę więcej testów i jest pretekst. To Ty człowieku się opamiętaj w tym co piszesz. Jak jest dobrze to plujecie na rządzących,a jak żle to gdzie są oni. Zacznijmy od siebie,to my jesteśmy zobowiązani przestrzegać zasad ustalonych,a nie zachowywać się jak wypuszczeni z lasu głodni imprez,wielkich wesel itp. Waszym zdaniem nie byłoby zachorowań gdyby wygrał P Trzskowski. Brak słów na wszystkie obelgi,kłamstwa,wredne zachowania a przede wszystkim kłamstwa oPOzycji...

Tak zwany przez media rekord w dobowym przyroście liczby zakażeń koronawirusem sprawił, że minister zdrowia postanowił czym prędzej wrócić do resortu, by osobiście dopilnować spraw związanych z nakazami i zakazami. Co nas teraz czeka?

O tym się mówi: Litania do św. Rosalii. Niezwykle skuteczna modlitwa chroniąca nasze zdrowie przed "morowym powietrzem"

Zerknij: Małgorzata Rozenek-Majdan publikuje bardzo ważny apel. Chodzi o zdrowie i życie. Sprawa zakończy się w sądzie