Jak podaje "Pikio", duchowny miał podobno zwrócić 40 milionów złotych otrzymanych na budowę Geotermii Toruń. Fiasko, jakie spotkało to przedsięwzięcie, wywołało spore poruszenie i domysły opinii publicznej.

Oświadczenie Ojca Dyrektora

Park Pamięci Narodowej "Zachowali się jak trzeba", według słów Tadeusza Rydzyka, ma doczekać sie otwarcia już ósmego sierpnia. Jak donosi "Wprost", duchowny z Torunia wypowiedział się w kwestii tężni solankowych, które podobno są już gotowe.

Czy redemptoryście udało się doprowadzić ciepłą wodę do toruńskich mieszkań? W prawdzie spółka Geotermia Toruń otrzymała gigantyczną kwotę 40 milionów złotych w ramach dofinansowania przez państwo, jednak ciepła woda w toruńskich kranach nie popłynęła.

Uroczystości otwarcia Parku Pamięci Narodowej upamiętniającego poświęcenie Polaków, rozpocznie msza święta, którą poprowadzi abp Sławoj Leszek Głódź. Następnie, podczas głównego otwarcia Parku Pamięci Narodowej, odsłonięte zostaną tablice zawierające nazwy miejsc mordów Polaków w czasie II wojny światowej.

YT

Ojciec Tadeusz Rydzyk w radiu Maryja podał informacje dotyczące szczegółów uroczystości i samego znaczenia powstania Parku Pamięci Narodowej.

W Parku Pamięci zostanie upamiętnionych ponad 18,5 tysiąca osób, które broniły Żydów przed zagładą. Docelowo zostanie uwiecznionych 40 tysięcy nazwisk. W przyszłości umieścimy tam także nazwiska Ukraińców, którzy zginęli, ratując Polaków. Uroczystość odbędzie się wieczorem, dlatego żeby był odpowiedni nastrój. W Parku Pamięci światło odgrywa dużą rolę. Wszystkie nazwiska znajdują się na podświetlonych na biało-czerwono specjalnych kolumnach.

Co sądzicie o tym wielkim planie ojca Dyrektora?

O tym się mówi: Cudowne wieści płynął z rodziny królewskiej. Meghan i Harry nie posiadają się z radości. Czy Meghan spodziewa się dziecka

Zerknij też tutaj: Takie Boże Ciało nie zdarzyło się nigdy. Proboszcz jednej z parafii wpadł na wyjątkowy pomysł

O tym pisaliśmy ostatnio: Dostali zaproszenie na ślub. Kiedy je zobaczyli nie mogli uwierzyć własnym oczom. Nie mieli wątpliwości, narzeczeni przesadzili