Jak podaje serwis "smakosze.pl", aktor Andrzej Grabowski jest ogromnym pasjonatem kulinariów. Serialowy Ferdynand Kiepski nie dość, że świetnie gotuje, to jeszcze sam tworzy przepisy swoich dań!

Wszechstronny Andrzej Grabowski

Ten niezwykle popularny i lubiany aktor, głównie kojarzy się Polakom z rolą leniwego i bezrobotnego Ferdynanda Kiepskiego, który robi wszystko, aby utrzymać swoje permanentne bezrobocie. To właśnie ta postać sprawiła, że Andrzeja Grabowskiego znają wszyscy w kraju.

Rola w "Pitbullu" Patryka Vegi mogła zagrozić jego karierze według wielu krytyków. Na szczęście zupełnie inna wizerunkowo rola nie ochłodziła sympatii fanów, jaką jest odarzany Andrzej Grabowski. Wyjawił jakiś czas temu magazynowi "Viva", jaką ma pasję i co robi z jej efektami. To niesamowite, że można mieć takie podejście do własnej pracy!

Te popisowe dania to trudne dania, ale typowo polskie. Na przykład bigos... On kojarzy się z kapustą i kiełbasą, prawda? A mój bigos zupełnie inaczej wygląda. To są różne rodzaje mięs, to jest przygotowywanie go co najmniej przez tydzień, to są warzywa, owoce w tym bigosie, takie jak jabłka czy śliwki; to są jeszcze grzyby i co najmniej dwa rodzaje kapusty, wagowo różne rodzaje mięs i wędlin. To bardzo inny bigos od tego, jak sobie wyobrażamy ten tradycyjny.

Co się potem dzieje z taką ilością posiłków? Same niesamowite rzeczy!

Bardzo lubię gotować a ponieważ mieszkam sam, gotuję dla nikogo, no dla siebie, ale że gotuję bardzo dużo to później to usiłuję rozdać: to córkom wożę, to sąsiadom daję. Czy to jest niepotrzebne? Prawdopodobnie potrzebne, bo oni to później skonsumują. Czasem to robię po nic. Po to, że mam czas i lubię, bo to też jest jakby twórcza praca. Bo ja nie korzystam nigdy z przepisów tylko z wyobraźni. I bardzo to lubię.

Na YouTube Andrzej Grabowski ma swój kanał: Andrzej Grabowski & Cedury. Zamieszczona tam przez niego piosenka "Schabowy" odzwierciedla podejście aktora do sztuki kulinarnej!


YouTube/Andrzej Grabowski & Cedury

Co sądzicie o tym przepisie?

O tym się mówi: Dzień Dziecka również w Krakowskim ZOO. Na świecie powitano malutkiego renifera [WIDEO]

Zerknij: Gdy weszła do mieszkania po długiej nieobecności związanej z kwarantanną, zobaczyła dziwną roślinę wystającą wprost z mebli. Co się stało