Jak donosi "plotek.pl", 76-letnia aktorka Ewa Milde zmarła wczoraj w Chicago, gdzie przez wiele lat zmagała się z nieznaną nam chorobą. Nie są też nam znane przyczyny jej śmierci.

Znana z "Czterdziestolatka" i nie tylko

Mogliśmy ją także zobaczyć w serialu "Alternatywy 4", w filmach "Drewniany różaniec", "Miś", czy "Królowa Bona".

"Polonijny Przegląd Kulturalny. Chicago" opublikował na swoim koncie na Facebooku post z informacjami na temat aktorki.

Ewa Milde urodziła się w 1944 r. w Skierniewicach. Aktorka, absolwentka skierniewickiego LO im. B. Prusa. W 1967 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. 22 stycznia 1967 roku debiutowała na deskach Teatru Ziemi Łódzkiej. Następnie występowała w latach 1967–1969 w koszalińskim Teatrze Bałtyckim. Od 1969 do 1970 roku występowała w szczecińskim Teatrze Dramatycznym, a w sezonie 1970/1971 w Teatrze im. Bogusławskiego w Kaliszu. W latach 1971–1982 była aktorką warszawskiego Teatru Ateneum. Zagrała w wielu filmach, m.in. w serialu „Czterdziestolatek”, „Alternatywy 4”, “Sami dla siebie”, “O rany nic się nie stało”, “Drewniany różaniec”, także w kultowym filmie „Miś” oraz w „Tulipanie” i „Królowej Bonie”.


Facebook

Nam pozostaje złożyć najszczersze wyrazy współczucia rodzinie zmarłej.

O tym się mówi: Wikariusz odważył się odpowiedzieć na niewygodne pytania. Szczerze opowiedział, na co przeznaczane są datki z "tacy"

O tym pisaliśmy ostatnio: Stary dowód osobisty trzymany do dziś na dnie szuflady, może okazać się cenny. Wystarczy spełnić pewien warunek

Przypominamy też o tym: Wieczór wyborczy już za nami. Pewien element stroju Agaty Dudy zwrócił uwagę wnikliwych widzów. O co chodzi