Na wysokość emerytury składa się wiele czynników. W jednym z nich jest regionu, w którym pracujemy. Jak się okazuje od wielu lat najniższe emerytury dostają mieszkańcy Podkarpacia.

Najniższe emerytury są na Podkarpaciu. To takiego wniosku doszli specjaliści z urzędu statycznego w Rzeszowie, którzy postanowili wziąć na tapet wysokość świadczeń z ostatniego kwartału. Zgodnie z obliczeniami pracowników urzędu Statystycznego średnia pensja województwie podkarpackim wyniosła, renta rodzinna - 1853,58 złotych, a z niezdolności do pracy - 1659,35 złotych. Województwo podkarpackie znalazł się na ostatnim miejscu w Polsce szczycą się niechlubnym najniższym wynagrodzeniem

Co z emeryturami? Źródło: biznesinfo.pl
Co z emeryturami? Źródło: biznesinfo.pl
Co z emeryturami? Źródło: biznesinfo.pl

Urząd Statystyczny w Rzeszowie postanowił także przyjrzeć się wysokością emerytur tamtejszych rolników. Wszyscy, którzy płacili składki do KRUS, otrzymali 1330,51 złotych świadczenia. Ci, którzy pobierają rentę z tytułu niezdolności do pracy - 1213,45 złotych, a rodzinną - 1664,38 zł.

Jak się okazuje emeryci pochodzące z Podkarpacia mają prawdziwe powody do smutku. Na tle pozostałych województw wypadają naprawdę blado. Ich świadczenia są znacznie niższe niż w pozostałych częściach kraju. Dużo lepiej w statystykach wypada Śląsk. Mieszkańcy Podkarpacia posiadają dużo niższe emerytury ze względu na to, że średnia wysokość wynagrodzenia w ich województwie jest dużo niższa niż w innych. Jak wiadomo na emeryturę składa się wiele czynników. Głównym jednak jest wysokość zarobków, która w tym przypadku jest niższa niż w innych województwach.

Jak informował portal "Życie": BĘDĄ ZMIANY W SPRAWIE KONTROLI FOTORADARU? RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH Z APELEM, BY NIE ZMUSZAĆ DO DONOSZENIA NA SAMEGO SIEBIE