Komary to prawdziwa zmora. Nic tak jak one nie zepsują miłego, ciepłego letniego wieczoru. Na szczęście są skuteczne sposoby, które pozwolą na to, by raz na zawsze pozbyć się problemu nieproszonych gości.

Naturalne sposoby na komary

Okazuje się, że naturalne, domowe sposoby mogą przyjść nam z pomocą. Można postawić na uprawę roślin, które odstraszą szkodniki – m.in. bodziszka cuchnącego, bazylii, rosiczki czy kocimiętki. Dobrym pomysłem jest kupno rozmarynu, lawendy oraz pelargonii.

Jak pozbyć się komarów, screen Google
Jak pozbyć się komarów, screen Google
Jak pozbyć się komarów, screen Google

Inna roślina odstraszająca szkodniki to rozmaryn. Od jego zapachu uciekają także mrówki i muchy. Świeży rozmaryn może stać nie tylko w doniczce, ale i w formie ciętej – w szklankach z wodą.

Odstraszanie komarów to naprawdę głęboki temat. Jest na to kilka sposobów. Jak powszechnie wiadomo nie zawsze one skutkują, dlatego też należy wykorzystywać je wszystkie i poszukiwać tego jednego, który okaże się skuteczny.

Aby odstraszyć uporczywego komara można wykorzystać cebulę. Wystarczy na talerzyku rozłożyć kilka plasterków pokrojonej cebuli i postawić to na parapecie czy stoliku. Zamiast cebuli możemy użyć także czosnku lub selera.

Jeżeli przeszkadzają nam komary, które nocą latają po naszej sypialni możemy skorzystać ze Świec zapachowych. Najlepiej jest rozpalić świeczkę o zapachu wanilii, eukaliptusa, lawendy czy cynamonu. Aby sposób ten poskutkował świeczkę należy ustawić w sypialni kilka godzin przed snem.

Skuteczny sposób na komary, źródło: Lolmania.pl
Skuteczny sposób na komary, źródło: Lolmania.pl
Skuteczny sposób na komary, źródło: Lolmania.pl

O tym pisaliśmy: Wielkie ognisko zachorowań. Wykryto już ponad 2,5 tysiąca zakażeń. Gdzie?