Większość ludzi, którzy znają koty, wie, jak dobre są z nich matki. Dbają o cały miot kociąt z głęboką uwagą i poświęceniem, dbając o to, by ich dzieci otrzymały to, co najlepsze. Z tego filmu wynika jednak to, że instynkt jest wystarczająco silny, aby dotyczyć też innych gatunków.

Możemy na nim zobaczyć małą pręgowano-białą kotkę, która w kilkanaście sekund uspokaja płaczące dziecko leżące na łóżku. Robi to za pomocą swojego słodkiego mruczenia

Nagranie pierwotnie opublikowano w październiku 2015 roku i zdobyło miliony serc internautów!

Ten film w serwisie YouTube podbija serca internautów. Kotka wie, jak zająć się dzieckiem!

Na filmiku opublikowanym w serwisie YouTube możemy zobaczyć kilkuletnią dziewczynkę, prawdopodobnie starszą siostrę płaczącego niemowlęcia z kotem. Kiedy puszcza kota, zwierzę pędzi do dziecka, wskakuje na łóżko i kładzie się obok jego głowy. Miauczy i mruczy cicho, jakby chciało powiedzieć “już spokojnie, cichutko”, a dziecko wkrótce uspokaja się.

Istotne pytanie brzmi - dlaczego kot zareagował w taki sposób na coś, co nie jest kotkiem? W 2014 r. kanadyjscy naukowcy przeprowadzili badanie, które wykazało, że wiele gatunków ssaków instynktownie reaguje na krzyki i płacz innych młodych zwierząt - w tym ludzkich dzieci.

Naukowcy pracowali z dzikim jeleniem i odtwarzali nagrania młodych zwierząt w niebezpieczeństwie. Nie ma znaczenia, czy płacz wydawały kocięta, źrebięta, ludzkie niemowlęta, a nawet nietoperze, jeleń biegał w stronę źródła płaczu, próbując pomóc, tak jak robi to ta urocza kotka.

Badacze ukuli teorię, że każde zwierzę-matka reaguje na płacz dziecko każdego zwierzęcia - nawet jeśli nie należy ono do jego gatunku. Naukowcy zauważyli również, że jeleń zignoruje inne odgłosy, takie jak śpiew ptaków lub krzyczące kojoty.

Wcześniejsze badania wykazały, że psy również zareagują na płaczące dziecko i spróbują pomóc. Naukowcy spekulowali, że zachowanie psów było spowodowane udomowieniem - dopóki nie zobaczyli, że dziki jeleń reaguje w podobny sposób. Podobnie jak psy i jelenie, koty są ssakami. W ten sposób mają te same instynkty, aby pomóc młodym zwierzętom.

Urocza kotka reaguje na płacz dziecka. To wideo rozpuszcza każdego!

Pokolenia temu, żaden zdrowo myślący rodzic nie pozwoliłby kotu na zbliżenie się do dziecka. Ludzie wierzyli, że koty są wrogimi stworzeniami, które zabijają dzieci.

Każdy miłośnik kotów może dziś powiedzieć, że to mit, na podstawie tego wideo. Na tym filmie wydaje się nawet, że dziecko mimowolnie pociąga za futro kota, a jednak troskliwy kotek nie ucieka i nie reaguje agresywnie.

Oczywiście kot może przypadkowo udusić dziecko, leżąc na jego twarzy. Rozważny rodzic nigdy nie powinien wpuszczać żadnych zwierząt w pobliżu dziecka bez nadzoru. Dziecko na filmie było całkowicie bezpieczne, ponieważ jego starsza siostra również była w pokoju, a osoba robiąca wideo wyraźnie wiedziała, że ​kotka ma pozytywny wpływ na dziecko.

Pod koniec filmu można nawet zobaczyć, jak dziecko wyraźnie się uspokaja i jak uważny na nie pozostaje kot.