Jak podaje portal „Interia”, do znaczącego wzrostu zachorowań doszło w jastrzębskiej kopalni Zofiówka. Otrzymano wyniki kolejnych testów przesiewowych, jakie wykonano u członków załogi zakładu. Testy pozytywne w kolejnej grupie pracowników sprawiły, że łączna liczba zakażonych w Zofiówce to obecnie 910 osób.

Najwięcej zakażeń

Jak do tej pory Jastrzębska Spółka Węglowa jest tą, w której potwierdzono największą liczbę zakażeń koronawirusem w górnictwie. Ledwie w ciągu doby ich liczba wzrosła z 2145 do 2526 zakażonych pracowników. Największym ogniskiem koronawirusa w JSW jest kopalnia Pniówek.

W znajdującej się w Pławicach kopalni Pniówek w piątek odnotowano 1587 zakażonych pracowników, co oznacza, że liczba ta od wczoraj nie uległa zmianie. W kopalni Borynia zakażonych jest 12 pracowników, w Budryku 7 (pojawił się jeden nowy przypadek. W kopalni Jastrzębie-Bzie, gdzie planowane są badania przesiewowe załogi, odnotowano 10 przypadków.

W JSW objęto kwarantanną 211 pracowników.

Pixabay

Zarażenia w Polskiej Grupie Górniczej

Tylko jeden nowy przypadek zakażenia wirusem SARS-CoV-2 został potwierdzony wśród pracowników Polskiej Grupy Górniczej, w której od początku pandemii wykryto 1504 zakażenia. 495 górników z tej grupy już wyzdrowiało.

1481 pracowników PGG objętych zostało kwarantanną. W PGG najwięcej chorych odnotowano w kopalniach: Jankowice (671), Sośnica (460), Murcki-Staszic (235), Bielszowice (71), Marcel (17), Bolesław Śmiały (13) i Ziemowit (9).

Najliczniejsza grupa na Śląsku

W województwie śląskim odnotowano łącznie 8867 zakażeń, z czego ponad połowę stanowią górnicy. Na Śląsku wyzdrowiało już 2133 osoby, zmarło zaś 230. W szpitalach na terenie regionu przebywa obecnie 326 osób. Od początku pandemii koronawirusa na Śląsku pobrano niespełna 99 tys. próbek do testów.

Pixabay

Zaskakują was te wyniki?

To też może cię zainteresować: Kierowcy muszą się mieć na baczności, rząd zapowiada duże zmiany w prawie drogowym. Niektórym osobom nie mieści się to w głowie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Policja prosi o pomoc: trwają poszukiwania kobiety i jej 8-letniej córki. Czy można mówić o porwaniu

O tym się mówi: Urząd Skarbowy jest bezwzględny nawet dla emerytów. Okazuje się, że wiele z nich ma duże zaległości