Papież Franciszek po raz kolejny okazał solidarność z osobami, które cierpią z powodu pandemii, zarówno w sensie zdrowotnym, gdy mierzą się wraz z rodzinami z chorobą COVID-19, a także tymi, którzy cierpią z powodu ekonomicznych, finansowych i socjalnych efektów ogólnoświatowego kryzysu.

Głowa Kościoła Katolickiego poprosiła jednak o bardzo ważną rzecz, zwracając się nie tylko do światowych przywódców i głów państw, ale przede wszystkim do wiernych. Chodzi o pokój na świecie w tym niezwykle trudnym dla planety czasie. Z czym zwrócił się do słuchaczy?

Papież Franciszek w mocnych słowach zwrócił się do wiernych podczas niedzielnej mszy na placu Świętego Piotra

Niedzielne kazanie papieża Franciszka potężnie zaskoczyło wiernych zgromadzonych na placu świętego Piotra i przed telewizorami. Zwrócił się z apelem nie tylko do światowych przywódców, ale i zwykłych ludzi z ważkim apelem.

W trakcie modlitwy Anioł Pański papież Franciszek zwrócił się do wiernych zebranych w Watykanie i do słuchaczy przed telewizorami ze zrozumieniem, iż pandemia wcale się nie wycisza, a on sam jako głowa Kościoła stara się jak może wspierać myślą i modlitwą wszystkich dotkniętych tą trudną sytuacją, zarówno zdrowotnie, jak i ekonomicznie czy socjalnie.

- W świetle niedawnej rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ ponawiam apel o globalne i natychmiastowe zawieszenie broni, które umożliwi pokój oraz bezpieczeństwo niezbędne do tego, by dostarczyć konieczną pomoc humanitarną – powiedział wprost papież Franciszek, cytowany przez portal MSN.

Stwierdził również, że blisko Boga nie żyją osoby, które „tropią ograniczenia i wady innych ludzi”, zamiast zajrzeć w siebie i przekonać się, jak same postępują. Nie naszą rolą jest rozliczanie innych z ich grzechów, może to jedynie Bóg.

Jak informował portal "Życie": POLSKIE WŁADZE POSTANOWIŁY PRZEKAZAĆ NOWE ŚWIADCZENIE DODATKOWEJ GRUPIE POLAKÓW. PIENIĄDZE MOGĄ ZYSKAĆ TYSIĄCE OSÓB

Przypomnij sobie: ZASKAKUJĄCE POSTĘPOWANIE JEDNEJ Z SIECI HANDLOWYCH. KLIENCI NIE WIEDZĄ, CO TYM MYŚLEĆ, MAJĄ DOŚĆ TAKICH PRAKTYK

Portal "Życie" pisał również: UOKIK ROZPATRUJE DONIESIENIA W SPRAWIE PEWNEJ SIECI HANDLOWEJ. KLIENCI NIE WYTRZYMALI, POPROSILI O STOSOWNĄ REAKCJĘ SŁUŻB