Fani grzybobrania nie mogą wyjść z podziwu! W polskich lasach na każdym kroku spotkać można mnóstwo grzybów. Gdzie w takim razie najlepiej udać się z rodziną na grzyby?

Gdzie wybrać się na grzybobranie?

Oczywiście, można pójść na łatwiznę i kupić grzyby czy to od przydrożnego sprzedawcy czy od handlarza na miejskim targu. Jednak wiele osób nie wyobraża sobie, aby nie zebrać grzybów samodzielnie. Poza tym ceny tego leśnego daru niejednokrotnie przyprawiają o zawrót głowy!

Grzybiarze bardzo chętnie wymieniają się między sobą informacjami o tym, gdzie można zebrać największe ilości grzybów. Jak się okazuje, jeden rejon naszego kraju jest szczególnie mocno urodzajny w grzyby. Gdzie dokładnie się znajduje?

Jak informuje portal Pikio.pl największymi zbiorami grzybów cieszą się mieszkańcy województwa łódzkiego. Okazuje się, że w tamtejszych lasach grzyby można spotkać niemal na każdym kroku.

- W okolicach Kutna kilka dni udało mi się zebrać niemal cały koszyk prawdziwków. Wystarczyło kilka godzin, grzyby wyglądały na zdrowe. Podczas obierania wyrzuciłam połowę, gdyż były z robakami, a z reszty zrobiłam sos. Zbieram grzyby od lat, dawno już nie było tak udanych zbiorów latem - wyznała pani Elżbieta, która jest fanką grzybobrania, w rozmowie z dziennikarzami Dziennika Łódzkiego.

Leśnicy nie mają wątpliwości

Co ciekawe, informację tą potwierdzają leśnicy. Według nich przyczyną tak dużego urodzaju grzybów w naszym kraju są bardzo obfite deszcze, z którymi mieliśmy do czynienia na początku ubiegłego miesiąca.

- Najlepszym sygnałem świadczącym o tym, że grzyby rosną, są osoby, które sprzedają je przy drogach. [...] Teraz można je spotkać, sprzedają prawdziwki i kurki. Sytuację poprawiły ulewne deszcze, z jakimi mieliśmy do czynienia w czerwcu - podsumował w rozmowie z Dziennikiem Łódzkim, Jarosław Borczyński - zastępca nadleśniczego w nadleśnictwie Gostynin.

Przypomnij sobie o… CZY KONWALIE SĄ NIEBEZPIECZNE? LEKARZE PRZEKAZUJĄ WAŻNĄ INFORMACJĘ, KTÓRA MOŻE WPŁYNĄĆ NA TWOJE ZDROWIE

Jak informował portal Życie: IMGW OSTRZEGA: GWAŁTOWNA ZMIANA POGODY JUŻ DZIŚ. GDZIE I KIEDY TRZEBA SPODZIEWAĆ SIĘ PRZEŁOMU

Portal Życie pisał również o… SEZON NA KLESZCZE W PEŁNI. FAKTY I MITY, O KTÓRYCH WARTO WIEDZIEĆ, JEŚLI MAMY Z NIMI KONTAKT