W minioną sobotę, w Bazylice Mariackiej w Gdańsku, swój uroczysty dzień miała dwuletnia Lea, ukochana wnuczka Lecha Wałęsy. Były prezydent polski Lech Wałęsa, jak podaje "se.pl", w sobotę 11 lipca wrzucił na swoje konto na Facebooku serię pięknych zdjęć, na których uwieczniono uroczystość chrztu świętego jego dwuletniej wnuczki Lei.

Lech Wałęsa jego nieodłączna koszulka

Facebook/Lech Wałęsa

Sakrament chrztu świętego jest dniem uroczystym, który wymaga gotowości duchowej, zrozumienia sensu dołączenia przez osobę ochrzczoną do wspólnoty kościelnej, z jednoczesnym okazaniem szacunku, między innymi przez stosowny strój.

Dumny dziadzio podczas sobotniej uroczystości ubrany był w elegancki garnitur, spod którego można było dostrzec czytany od góry do dołu napis "OTUA" . Jak można się domyślać , pod marynarką byłego prezydenta Polski Lecha Wałęsy skrywał się napis , który w całości brzmi "KONSTYTUCJA".

Facebook/Lech Wałęsa

Ten nieodłączny akcent stał się symbolem, nieodłącznym znakiem rozpoznawczym Lecha Wałęsy. Zdjęcia z uroczystości chrztu świętego dwuletniej Lei, które Lech Wałęsa opublikował na swoim ilu na Facebooku, przedstawiają liczną, szczęśliwą, dumną rodzinę.


Facebook/Lech Wałęsa

Pod postem byłego prezydenta pojawiło się mnóstwo serdeczności w komentarzach internautów.

Wspaniała Rodzinka Panie Prezydencie .Buziaki dla maluchów .Pozdrowienia dla Całej Pańskiej Rodziny .Uściski dla Pani Danuty .❤️😀🌹👍😘😘 Szacunek i pozdrowienia dla Pańskiej rodziny.Pięknej rodziny. Poproszę serdecznie uściskać Panią Danutę od wszystkich fanek🥰 Miłego świętowania życzę 🌞 i pozdrawiam ciepło ❤😘 cała rodzinkę 💗 cała rodzinkę 💗

Jak widać, Lech Wałęsa nadal cieszy się sporą sympatią wielu Polaków.

O tym pisaliśmy: Zdumiewające wyznanie żony Macieja Stuhra. Czy jego wybranka zabroni mu wypowiadać się publicznie

Zerknij także tutaj: Prezydent Andrzej Duda z pomysłem dla dzieci. Uczniowie otrzymają bon na wakacje, sprawdź, w jakiej wysokości